İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dmrts kullanıcı adlı üyeden şikayetçiyim

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar,
Şikayet konusu açmaktan imtina etsem de zaman zaman açmak zorunlu hale geliyor.

Burada adresi olan SEO yarışmasına katıldım. Bu katılımdan sonra kendi sitelerimden tanıtım yazıları vererek siteyi ilk 3'e soktum. Derken biraz daha tanıtım yazısı alırsam birinci sırayı alırım diye düşündüm ve msn listemde de bulunan, daha önce link aldığım " dmrts " kullanıcı adlı üyeye durum anlattım. Tanıtım yazısı sattığını biliyordum ve karşılıklı tanıtım yazısı değiştirerek ücret vermeden SEO yarışması için siteme yararlı bir işlem yapmak istedim. Kendisine durumu anlattım ve aramızda şu konuşma geçti.

dmrts1.jpg

Buradan da anlaşılacağı üzere, bana ücretsiz tanıtım yazısı verebileceğini söyledi. Tabi ben bunu kabul etmeyerek, karşılıklı bir işlem olmasını istedim. Kafasının allak bullak olduğunu söylese de yazıları benden istedi. Yani bu bir kabul oluyor herhalde, değilse ben haksız olduğumu kabul ediyorum ve bundan sonra yazılanları okumanıza gerek görmüyorum. Buraya kadar her şey doğru, biz de senin gibi anladık diyorsanız devam edelim.

Ben yazıları gönderdikten sonra " sen de yazılarını atarsın diyorum "
Lakin karşılığında aldığım mesaj ve diyalog şu şekilde.

dmrts2.jpg

Kendisi ilk tutarsızlığını yapıyor lakin ben sineye çekerek dediğini yapabileceğimi söylüyorum. Yani GS - FB derbisi hakkında 3-4 yazı yazabileceğimi...

dmrts3.jpg

Kendisi burada bir kez daha 3 tane yazı yazmamı ve bunların taraflı olsa dahi sorun yaratmayacağını belirtiyor.
Bakınız 3 yazı.

Daha sonra bir ya da iki özgün yazı yazıyor ve gönderiyorum ardından şu konuşma geçiyor.

dmrts4.jpg

Yani maç gününe kadar her gün bir yazı demek bu da 4 ya da 5. özgün yazıya tekabül ediyor. Oysa anlaşmamız 3 yazı içindi. Tutarsızlık 2 etti.

Şimdi geliyoruz benim tek hatama...
Ben 3. yazıyı yolladıktan sonra salt iyilik olsun diye ona maçtan sonra bir yazı daha yazabileceğimi söylüyorum. O son 1 yazı dese de bizim 3 yazı için anlaştığımız geçmiş ekran görüntülerinde görülmektedir.

Bu sırada sevgilim sürpriz yaparak Ankara'daki evime geliyor. Haliyle ben de msn ve bilgisayar açık olsa da başında vakit geçiremiyorum. Yani cuma - cumartesi ve pazar günü beni internette görebilen, sağlıklı iletişim kurabilen biri varsa lütfen bunu kanıtlasın. Kısa süreler r10'daki özel mesajları yanıtladım hepsi bu kadar.
Kaldı ki ben 3 yazı olarak belirlenen yükümlülüğümü yerine getirdim.

dmrts5.jpg

İşte burada görüldüğü üzere maçtan sonra yazı gönderirim diyorum ama göndermiyorum. Yani ekstradan yapacağım işi yapmamış oluyorum.

Sonra dmrts kullanıcı adlı üye yine messenger aracılığıyla bana şu satırları yazıyor.

dmrts6.jpg

Yazdıklarına cevap vereceğim ama zaman bir geçmiş oluyor. R10'dan özel mesaj bölümünü kullanarak sevgilimin geldiğini, o geldiğinde de herhangi bir işe vakit ayıramayacağımı belirtiyorum. Yani sorumluluğum olmayan bir işe vakit ayırmam gerekmiyor da zaten... Sadece yapacağım kıyaktan vazgeçiyorum.

Kendisi yazdığı iletiler üzerine tanıtım yazılarından 2 tanesini siliyor, son kalanın da linklerini kaldırıyor. Bu SEO yarışmasındaki sıralamamı etkiliyor. Üstüne -itrader veriyor ve ben -itrader verdiğimde haksız itrader vermekten banlanıyorum.

Tüm tutarsızlıklarıyla bir konu böylece başıma gelmiş, koskoca bir pazar günüm bir tane ticaret yapamadan geçmiştir. Kazanacağım parayı bir kenara bırakıyorum haksız yere banlanmam ve - i-trader almam acı verici iki sonuç olarak karşımda duruyor.

Lütfen yetkililer bu konuyu tekrar inceleyerek bizi adil şekilde yargılasınlar ve tanıtım yazılarını kaldırıp yazdığım özgün yazıları kullanan dmrts adlı üyeye gereken neyse yapılsın.

dmrts'ın beni şikayet ettiği konudan alıntı yaparak kanıtlı cevaplar:
Kendisi son gönderdiğim yazıyı bu linkte yayınlamıştır. Yazı 130 kelimeden oluşmaktadır.
burada yayınlanan diğer yazıda ise 105 kelime bulunmaktadır.

dmrts7.jpg

Kendisi yazıların baştan savma ve 50-70 kelime arası olduğunu belirtmiş. Bu tutarsızlık 3 olarak kayıtlara geçerken
Baştan savma yazı yazan birine, spor kategorisinin ücretli editörlüğünü teklif etmiş ( bakınız 5. resim ) ve web sitemi satarsam olabilir yanıtını almıştır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5