İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dns ve Name Server Hakkında Bilgisi Olan Bakabilirmi??

eyup51

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Ben Bir Adet Vps Aldım ve İçine Bir Arkadaşa Pleks Panel Kurdurdum Fakat Dns Name Server Yonlendirme Yapacam Fakat <domain> Yazan Yerde dolunayhosting.com Yazmıyor Nasıl Halledecem

Nerde Yanlışlık var

p01gk.bmp

p01ju.jpg

p01kf.jpg

p01kp.jpg

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Öncelikle domain panelinizden ip adresiniz için nameserver oluşturup, bu nameserver adreslerine domaininizi yönlendirmelisiniz. Sonrasında bilgi verirseniz adım adım işlemleri tekrar buradan iletebilirim.

http://intodns.com/dolunayhosting.com

eyup51

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevap: Selamlar,

Suan Name Serveri Olusturdum Fakat Yonlerdirmede Aşşagıdaki hatayı veriyor denemek Amacı Natronunkini Yazdım Sorunsuz Oldu

p020q.jpg

p0226.jpg

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
ilk resimdeki adımlara göre ns olarak oluşturmuşsunuz ve ns1, ns2 olarak yönlendirmeye çalışmışsınız. Dikkatli kontrol ediniz.

eyup51

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk resimdeki adımlara göre ns olarak oluşturmuşsunuz ve ns1, ns2 olarak yönlendirmeye çalışmışsınız. Dikkatli kontrol ediniz.

O hatayı verdikden sonra natronunkine donuyor denemek için onu yaptıgım için yani yeni yazdıgımdan bi önçeki o oldugu için ona donuyor dikkat ederseniz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Alttaki gibi öncelikle ns adreslerinizi kayıt edip sonrasında bu oluşturduğunuz nameserver adreslerine yönlendireceksiniz.

p02gc.jpg

eyup51

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buyrun Hocam Yapıyorum Tamam Diyince Sorun veriyor eskisine donuyor istanbul hostinge ticket atınca yapıyorlar fakat benim dns den ne yapmam gerek orda neden <domain> yazıyor alan adı yazması gerekmiyormu?
p02np.jpg

p02pd.jpg

p02ps.jpg

eyup51

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sagolun hocam n1 ve n2 yapacagıma n, n2 yapmışım sorun oymus şuan düzelti peki şimdi ben başka birine hosting sattıgım zaman o adam ns bölümüne aynısını yazacak degilmi ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Kullanıcılara sadece oluşturduğunuz nameserver adreslerini ileteceksiniz. Ek olarak DNS'leriniz hatalı görünmekte. Alttaki resimdeki 8. ve 1. kayıtları siliniz. Sonrasında Add Record bölümüne tıklayıp, oradan NS kaydını seçerek 1. kutucuğu boş bırakıp 2. kutucuğa " ns1.dolunayhosting.com " kaydını girip OK butonuna tıklıyorsunuz. Sonrasında ns2 için de aynı işlemi yapmanız gerekiyor.

p01ju.jpg

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Merhaba,

Yapmış olduğunuz işlemler doğru. Şimdi son yapmanız gereken bir işlem kaldı, Plesk panelden " Domains >> domainadi.com >> Dns Settings >> Restore Defaults " Tıklayıp açılan bölümdeki kutucuğu işaretleyip OK butonuna tıklayınız. Sonrasında " Add Record " tıklayarak A kaydını seçip ilk kutucuğa " ns1 " ikinci kutucuğa ise ip adresinizi yazıp " OK " butonuna tıklayınız. Bu adımı ns2 içinde uygulayarak sonrasında http://intodns.com/domainadi.com şeklinde kayıtlarınızı kontrol edebilirsiniz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Merhaba,

Eklediğiniz kaydın üzerine tıklayıp açılan sayada değişiklik yapmadan " OK " butonuna tıklayınız. Sonrasında üst tarafta update diye bir buton çıkacak. Update butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

eyup51

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamamdır göstermiş oldugunuz detaylı ve yogun ilgiden dolayı size teşekür ediyorum sagolun beyefendi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5