İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dnsstuff hataları giderme

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
dnsstuff.com da çıkan hataları gidermeye çalışıyorum, birkaç tane kaldı, kendi çabalarım ile şimdilik sonuca ulaşamadım.

RFC ler teoride herşeyin nasıl olması gerekiğini anlatmış ama, orada anlatılanları uygulayacak teknik bilgim yok. (Hangi dosyayı açacağım ve ne ekleyeceğim)

Hatalar şunlar:

Nameservers on separate class C's

WARNING: All of your nameservers (listed at the parent nameservers) are in the same Class C (technically, /24) address space, which means that they are probably at the same physical location. Your nameservers should be at geographically dispersed locations. You should not have all of your nameservers at the same location. RFC2182 3.1 goes into more detail about secondary nameserver location.

Mail server host name in greeting

WARNING: One or more of your mailservers is claiming to be a host other than what it really is (the SMTP greeting should be a 3-digit code, followed by a space or a dash, then the host name). If your mailserver sends out E-mail using this domain in its EHLO or HELO, your E-mail might get blocked by anti-spam software. This is also a technical violation of RFC821 4.3 (and RFC2821 4.3.1). Note that the hostname given in the SMTP greeting should have an A record pointing back to the same server. Note that this one test may use a cached DNS record.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ilk hatayı çözmek için name servelerini dns problemlerine karşı 2 ayrı bölgede ayrı makianalrda host etmen gerekiyor

2. içinde mail serverine bir host name tanıtmalı ve ona maillerin gttiği makina da bir a record eklemen gerkeiyor. bunu da dns zone editten kontrol edip ekleyebiliirsin

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
İkinciyi anlamadım, daha açabilirmisininiz lütfen. DNS şablonuna yeni bir girdi ekleyeceksem nasıl olmalı ? Hangi ada, neye A kaydı eklemeliyim.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba

Mesela serverinin hostname'i server.alanadi.com olsun, server.alanadi.com diye bir A kaydını eklemelisin.

Bunu da örneğin cpanelde edit dns zone da aşağıdaki kaydı ekleyerek sağlayabilirsin

dnscn1.jpg

Bu ekli olduğu halde bu hatayı alıyorsan alan adını bana özelden yazabilir misin?

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
O alan var DNS zone de. IP olarak shared olarak ayarladığım IP yazıyor, ancak site dedicated olarak farklı bir IP kullanıyor.

Özel mesaj atacak kadar gizli bir değil, baktığım/ayarladığım site: canversoft.net

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5