İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Doğamıza sahip çıkalım!

C

c4®

Misafir
Bir golf alanı ve otel yeri açmak için 200.000 ağaç kesilecek!

http://www.ralf.us/sorgun/ tıklayalım destek olalım , bildiğimiz yerlerde dağıtalım..

Not: daha önce açılmış ise affola ; nete artık çok kısıtlı vakitlerde girebiliyorum..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
c4®' Alıntı:
Bir golf alanı ve otel yeri açmak için 200.000 ağaç kesilecek!

http://www.ralf.us/sorgun/ tıklayalım destek olalım , bildiğimiz yerlerde dağıtalım..

Not: daha önce açılmış ise affola ; nete artık çok kısıtlı vakitlerde girebiliyorum..

Bence bu tur yatirimlar ulke icin faydali. Boyle bir yatirima izin verirken, yatirimci firmaya bu 200 bin agaci , 400 bin agac olarak tekrar dikme sarti getirilmelidir.

C

c4®

Misafir
@iyinetadmin ; ben kötü demedim ; Ama şu var ki Türkiye 'de yaşıyorum , ve Türkiye 'de çarkların nasıl döndüğünü bürokrat çok yakınım olduğu için iyi biliyorum ; ve bu alan içinde neler yapıldığını biliyorum...
Oraya yatırım yapacak firma , bir Türk firması ve Golf turizmi için çok büyük katkısı olacak ; ama o ağaçları kestikten sonra , hiç bir geri ekim olmayacak , hiç bir anlaşma olmayacak, bizim tepkimiz bunadır.
Eğer bu adamlar çıkıp deseki ; Biz Türkiye 'de çölleşme tehditi altında bulunan yere kestiğimiz 200 bin ağaç karşılığı ; 400 bin ağaç dikeceğiz ve 10 yıl boyunca gelişimleri bizden sorulacak , o zaman amenna , ama Türkiye işte bu önüne gelen , kafasına göre takılıyor..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
c4®' Alıntı:
@iyinetadmin ; ben kötü demedim ; Ama şu var ki Türkiye 'de yaşıyorum , ve Türkiye 'de çarkların nasıl döndüğünü bürokrat çok yakınım olduğu için iyi biliyorum ; ve bu alan içinde neler yapıldığını biliyorum...
Oraya yatırım yapacak firma , bir Türk firması ve Golf turizmi için çok büyük katkısı olacak ; ama o ağaçları kestikten sonra , hiç bir geri ekim olmayacak , hiç bir anlaşma olmayacak, bizim tepkimiz bunadır.
Eğer bu adamlar çıkıp deseki ; Biz Türkiye 'de çölleşme tehditi altında bulunan yere kestiğimiz 200 bin ağaç karşılığı ; 400 bin ağaç dikeceğiz ve 10 yıl boyunca gelişimleri bizden sorulacak , o zaman amenna , ama Türkiye işte bu önüne gelen , kafasına göre takılıyor..

Sana hak veriyorum, yazdiklarin cok dogru ve ayni zamanda uzucu gercekler.
Sence bu firmalari protesto etmekle bu is cozulur mu?
Bence bu firmalara lisans veren devlet kurumlari protesto edilmelidir ki bunlar boyle tahta kurusu gibi ulkeyi yeyip bitirmesinler.

U

ulukislali

Misafir
Bu konuda, gecen hafta kursuma gelen bir Alman, Türkiye'den gelen bir maili gösterip, tercüme etmemi istemisti. Mail'de Cumhurbaskani'na, Basbakana ve ilgili diger yerlere protesto maili yazilmasi rica ediliyordu. Yaziyi okudugum icin konudan biraz haberim oldu.
Golf sahasi yapilmak istenilen yerde, 50-600 yaslarinda agaclarin oldugu, yurdumuz, Avrupa, Asya arasinda göc eden kuslarin yolunda oldugu icin, o bölgeye cok kuslarin geldigi, o alanda, dünyada esine az rastlanan hayvan ve bitki türlerinin bulundugu anlatiliyor, ayrica golf sahasi yapildigi takdirde, cok yagmur yagmayan bir bölge oldugu icin sunni sulama yapilacagi, oraya ekilecek cimenlerin büyümeleri icin sunni malzemelerin kullanilacagi ve onlarin da yeralti sularina karisarak, sularin kalitesini düsürecegi, ayrica Avrupa'daki golf sahasi yapilan yerlerde daha cok yagmur yagdigi icin, tabii sulanma oldugu, gibi aslinda cok da mantikli baska nedenler de yaziliyordu. Iyinet Admin'in söyledigi gibi yeni agaclanma cözüm olmayabilir, 50 - 600 yaslarindaki agaclarin kiymetini düsünün, birer tarih olmuslar onlar artik. (Konu disi ama, Ispanya'da 1000 yillik agaclarin, baska ülkelere büyük paralarla satildigi icin yöre halkinin direnisini gazetelerde okumustum)
Isin bir diger yönü de bu yöreye gelen, turistlerin, buradaki doga güzelligi icin geldigi, ormanlarin yok olmasiyla, o bölgeye artik turistlerin gelmeyecegi ve yöre halkinin ekonomisi icin bunun hic de olumlu olmayacagi anlatiliyordu.
Bence de imza kampanyasina katilarak, daha gec kalinmadiysa, buna engel olmaya calisilmali.
Saygilar,

B

baybars

Misafir
iyinetadmin' Alıntı:
Bence bu tur yatirimlar ulke icin faydali. Boyle bir yatirima izin verirken, yatirimci firmaya bu 200 bin agaci , 400 bin agac olarak tekrar dikme sarti getirilmelidir.

Ya aslında yatırım konusunda haklı olabilirsin sevgili admin... Ama şunuda göz ardı etmemek lazım... Belki biraz sosyalist bir görüş olacak (sosyalist değilim) ama bu ülkede bilmem ne kadar aç insan var iken, bilmem ne kadar işsiz insan var iken, bilmem ne kadar kişi okuma imkanı bulamazken , bilmem ne kadar köyden kente göç verken, bilmem ne kadar doğuda çalışmak istemeyen kişi var iken ve bilirim çümkü (ilkokuldan kalma güzel bir bilgidir) erezyon yüzünden her sene kıbrıs büyüklüğünde bir toprak parçasının heba olması var iken yerim böyle yatırımı diyesi geliyor adamın... Bilmem ne kadar haksızım...

Zengin abileirimiz ufak bir topa sopa ile vuracak ve peşinden gidecek diye o kadar ağacı kesmeyelim derim ve bu forumda bu konuyu güncel tutalım diyede eklerim... belki biraz olsun katkımız olur... Onun yerine o yatırımcı arkadaşada belki ayıp olacak ama en azından yukarda saydıklarımdan birini yapmayı tavsiye etsem ayıp mı etmiş olurum...

C

c4®

Misafir
@iyinetadmin <

Burası Türkiye ; biz zamanında elimizden geldiğince Devlet kurumlarına tepkide bulunduk ; hatta bir olay için Türkiye genelinde 250 bin imza topladık hemde 1 hafta kadar kısa zamanda ;

Türkiye 'ye dediğim dedik bir başbakan ve yönetici kadrosu gelmedikden sonra ; bürokratik işlemlerde yaşanan zaman kaybı , kayırmalar , amca yeğen ilişkileri aşılamaz..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5