İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Doğuda öğretmenlere büyük baskı!!!

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Doğu ve Güneydoğu’daki bir ilde yeni göreve atanan öğretmenlere, PKK bayrağıyla tankın üzerinde fotoğraf çektirmeleri, aksi halde görev yapamayacakları tehdidinde bulunulduğu ortaya çıktı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) bir il teşkilatında yaşanan konuyla ilgili soruşturma başlattıklarını açıkladı. Dinçer, öğretmenlerin güvenliğinden MEB’in sorumlu olmadığını söyledi. MHP’li Mehmet Şandır, TBMM’ye sunduğu soru önergesinde, MEB’de görev yapan PKK sempatizanı bir kısım amir ve yöneticilerin, yeni atanan öğretmenlere, “Elinize PKK bayrağı alıp, onunla bir tankın önünde fotoğraf çektirip bize getirmezseniz buralarda görev yapamazsınız” dediğini kaydetti.

Bakan Dinçer, soruşturmanın hangi ilde olduğunu açıklamazken, bu ilin Batman olduğu öğrenildi.

Dinçer, “Kaldı ki, öğretmenler de dahil olmak üzere ülkemiz genelindeki bütün kamu çalışanlarıyla birlikte vatandaşlarımızın tamamının güvenliğini sağlamakla görevli bakanlığın, MEB olmadığı da herkesçe bilinmektedir” diye konuştu.

kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/dogu-...em/gundemdetay/18.11.2011/1464248/default.htm

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Doğuda görev yapan öğretmen arkadaşım var. Jandarma eskortluğunda öğretmen servisi okula gidiyor.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Malesef ki bu şekilde doğu iyicene karıştı. Öğretmenlerimizin can güvenliği tehlike altında. Rahat rahat huzur içinde mesleklerii yapamaz duruma geldiler. Bunlara bir şekilde dur denilmeli. Zaten amaçları farklı yıldırmak ve kendi öğretmenlerini atamaya aldırmak ve bu kendi öğretmenleri de şimdilerde uygulamaya koydukları gibi küçük yaştaki öğrencilerin beyinlerini yıkıyorlar.

Hatta bununla ilgili haber paylaşmıştım okumayan çoktur yine :) paylaşmakta fayda var.

Örgüt, ilköğretim okullarına kendi militanlarını öğretmen olarak yerleştiriyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5