İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dokunmatik ekranların sonu mu geliyor?

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Dokunmatik ekranlı tabletler ve akıllı telefonların devri daha yeni başladı derken, dokunmatik ekranların üretiminde kullanılan malzemenin 10 yıl sonra tükenebileceği haberinin gelmesi, bu devrin kısa mı süreceği sorusunu da beraberinde getirdi.

Yale Üniversitesi'nden Thomas Graedel, üreticileri, dokunmatik ekranların üretiminde kullanılan indiyumun azaldığı ve 2020 yılına kadar tükenebileceği konusunda uyardı. İndiyum, kurşun ve çinko madenlerinin pahalı bir yan ürünü. İndiyum kalay oksidin hem cam gibi saydam olma hem de elektriği yönlendirebilmesi gibi ender bir yeteneği bulunuyor.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bilimin olduğu yerde imkansız diye birşey yoktur.
Başka bir yöntem bulunur.
Dokunma ile yapılan işlemlerin sonu olacağını hiç zannetmiyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
O zamana kadar düşünce gücüyle iletişim bulunur belki.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Basmatik, dokunmatik, düşünmatik...

Böyle devam eder bu :D

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
zaten şimdi aldığın bir dokunmatik telefonu veya başka bir şeyi 10 yıl sonra kullanamazsın ki, çöpe atarsın direk, çünkü yeni teknolojilerle donatılmış yeni telefonlar çıkmıştır, belki de sese duyarlı aletler çıkacak, önümüz uzay çağı ne olacağı belli olmaz

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
zaten şimdi aldığın bir dokunmatik telefonu veya başka bir şeyi 10 yıl sonra kullanamazsın ki, çöpe atarsın direk, çünkü yeni teknolojilerle donatılmış yeni telefonlar çıkmıştır, belki de sese duyarlı aletler çıkacak, önümüz uzay çağı ne olacağı belli olmaz

işte bende bunun için almıyordum :D :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ben üzülürüm öle bişide :ağla: Gerçi birçoğu geri dönüşüme yollanıyor.Boşa yollanmıyordur heralde + okadar parayla yapayını üretmek için çalışmalara başlamışlardır bile ;)

fleahero

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cep telefonları cıkalı zaten ne kadar oldu daha bu kadar kısa sürede dokunmatik ekrana gelindi 10 yıl hiçte kısa değil o zamana kadar neler neler çıkar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5