İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandırıcı Ekin Ersoy | Urgentvps.Com | [email protected] !

shape

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu şereften yoksun şahıs tarafından dolandırılmış bulunmaktayım...

Dolandıran şahısın adı Ekin Ersoy 'dur.Urgentvps.com 'un sahibidir.Bu dolandırıcı ile daha öncedende moneybookers-paypal takasımız olmuştu.Herhangi bir sorun yaşanmamıştı taa ki son işleme kadar.Son işlemde acil yolculuğa çıkacağımdan dolayı direk gönderdim öncedende devamlı yolluyorduk sorunsuz bir şekilde, moneybookers'ı 3 ağustos günü yollamıştım.En geç haftasonuna kadar paypal ile ödeyecekti.Ama o hafta gelen ödeme olmadı.Neyse pm attım."Bende Almanya'ya gitmek zorunda kaldim, datacenteri degistirmek ve butun sunuculari tasimam gerekti. Doner donmez hallediyorum aklimdasin - yarin aksam Ingilterede olurum tekrar." cevabını verdi.

Neyse ayın 15'i oldu tekrar pm attım 17'sinde "Planlar aksadi ben Romanyadayim Turkiye'ye geliyorum kara yolu ile ama PayPal'a bankadan parayi ekledim - yarin veya Carsamba gecmis olur eline - cok ozur dilerim gecikme icin aklimda baska seyler var bu aralar" dedi, yine anlayışla karşıladım, sorunlar olmuştur, bekliyorum dedim.Sonra tekrar pm attım cevap gelmedi.Uzun süre yoktu, dedim Türkiye'ye geldi belki sorun olmuştur vs neyse sonunda mailime cevap geldi.Bu arada mailde atmıştım.Mailde "E-mailin gozden kacmis, PayPal ile ugrasiyorum - Pztsi arayacagim, actiramassam havale yolu ile hallederim Turkiye'deyim cunku su anda tatilde." cevabını verdi.Tamam dedim yine bekliyorum cevabını verdim ama günler geçti ses çıkmadı.Tekrar pm attım cevap vermedi siteye girdiği halde! Sitesinden ticket açtım(closed) konumuna getirildi, mail attım cevap gelmedi tekrar bu durum içinde pm attım siteye girmiş olduğu halde cevap vermedi...

Tabi bundan sonra birçok mail attım, sitesinin online desteğindende birçok kez haber bıraktım, iletilileceği söylendi, belkide konuştuğum kişi oydu bilemem sonuç olarak her platformdan iletişim kurdum kaldi ki o zamanlardan sonra msne girmez oldu arkadaş büyük ihtimal silmiştir zaten.100 kere konu açacağımı söylediğim halde cevapsız bıraktı.

İşin komik yanı birde bi mailinde utanmadan miktarı soruyor.Miktarı bile unutmuş Sanki borçlu benmişim gibi uğraştırdı.İyi niyetimizden geldi başımıza tüm olay.Maddi hakkı geçtim manevi olarak hakkımı ödeyemez.Umarım en acı şekilde bi tarafından çıkar ki çıkacağınada eminim.O yüzden rahatım.Haram zıkkım olsun.

Göndermesi gereken ve dolandırdığı miktar 280$'dır.

Bilgileri:
Ekin Ersoy
www.urgentvps.com
[email protected]
İyinet üyeliği: http://forum.iyinet.com/10272/ekin/
FB profili: http://www.facebook.com/ekin.ersoy

Log vs koymadım açıkcası gelip aksine legalpara edebilecek kadar yüzü yoktur diyeceğim ama o da vardır.Neyse öyle birşey olursa gerekli pmler ve mailler duruyor.Hepsini koyarız.Gece gece ne yazdım tam dikkat edemedim ama olay budur.

Kolay gelsin...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Evet ben buraya da tekrar yazayım.
Onaylıyorum,üçkağıtçıdır.
:alkış:

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
iyinet'e son giriş tarihi
Last Activity: 2010-10-24 02:59

Bir daha girememek üzere uzaklaştırıldı arkadaş. :D

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
onun yerine böyleleri için ayrı bir bölüm açılsa iyi olur diye düşünüyorum,hatta bir şablon belirlenir.adı,yaptığı iş,mail adresi,forum üyelikleri gibi afişe edilmeli.bence faydası olur
Bu durum o kişiye ait bilgileri yayınlayan arkadaş için sorun oluşturabilir.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Bu durum o kişiye ait bilgileri yayınlayan arkadaş için sorun oluşturabilir.

Sorun olacağını düşünmüyorum,önerdiğim olay yukarıdaki konuların örnek bir şablona gibi yazılması

Şikayetçi Olan Kişinin Adı:Ahmet
Şikayetçi Olduğu Kişinin Adı:Mehmet
Şikayetçi Olduğu Kişinin Üyelikleri:kişiye ait msn,forum üyelikleri,facebook vs
Şikayet Konusu:Paypal Dolandırıcılığı
Şikayete Sebep Olan Olayın Yeri:forum.iyinet.com
Şikayete Sebep Olan Olayın Zamanı:2 hafta önce
Şikayete Sebep Olan Olay:şu şu sebeplerden paypal ile ödeme yapması gerekiyor,ancak pm ve telefonlarıma cevap vermiyor.
Deliller:(Delil olmadan herhangi bir kişi hakkında şikayette bulunulmasın):Ekran görüntüleri==

bahsettiğim olay bu,yönetim yapar veya yapmaz kendileri bilir.bence yaparlarsa faydalı olur,en azından daha derli toplu olur

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Sorun olacağını düşünmüyorum,önerdiğim olay yukarıdaki konuların örnek bir şablona gibi yazılması
Kastettiğim dolandırıcı, hırsız tarzı tabirler kullanılarak kişinin bilgilerinin teşhir edilmesi ile ilgiliydi ama sizin için sorun oluşturmuyorsan, önemli değil. :)

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Kastettiğim dolandırıcı, hırsız tarzı tabirler kullanılarak kişinin bilgilerinin teşhir edilmesi ile ilgiliydi ama sizin için sorun oluşturmuyorsan, önemli değil. :)

benim için sorun olup olmaması önemli değil,iddialar mahkemeler için de sorun olmuyor :) yeter ki idda olduğu belirtilsin :) zaten aksi bir durum da habercilik denilen bir olay kalmazdı :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5