İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dolandırıcılığın forumu olmaz

elg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu bir tecrube paylaşımı olarak kabul edin. gecenlerde bir site icin biriyle anlastım. kurulum seo vs dahil. hevesimin icine etmeyi basardı. bu sebeple yeni baslayanlara birkac tavsiye:
1. forumun iyi olması her uyesinin iyi oldugu anlamına gelmez.
2. işi vermedden once daha once yaptıgı işlere bakın.
3. sureyi net bir sekilde konusun. "elimde iş yok, hemen senin siteyi hallediyorum, bir ay sonra da xxxxxx keywordde ilk sıradasın" cumlesi karsınızdakine guvenmeniz icin yeterli degil. zira ben "sınavlaım basladı senin sitenle mi ugrasacagım" cevabını almıs bir insanım.
4. işini iyi yapıyor olması durust olmasından daha mı onemlidir? bence değil.
5.iş ahlakı beklentiniz bir guven duygusu beslemenize sebep olabilir. ama benim tavsiyem iş belli bir seviyeye gelmeden odeme yapmayın.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
böyle işlerde iki tarafta birbirine güvenmeli, ikinizde mağdur olabilirsiniz, sen konuları açtırırsın ama para vermezsin, o konuları açmadan önce parayı alır ama konuları göndermez, bana göre en mantıklısı işini bitirdikten sonra ücret verilmesidir, karşı tarafı dolandırsan bile o arkadaşın emeği sana olan hizmeti ayaklar altına alınacak, o seni bile dolandırdığında maddi yönden sıkıntıya düşeceğin için, paranın iş bitiminde verilmesi daha mantıklı geliyor bana.

elg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
meblağ buyuk degil. ama bir hevesle giriştiğiniz iş yarıda kalıyor. işin can sıkıcı kısmı bu tavır icinde olan birinin prestijli uye olması..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
İş bitmeden paramı ödenir ya. Hele ki emek harcanarak, belli bir maliyeti olmayan işlerde önceden para ödenmez zaten. İsteyende ya tokatçıdır, ya da toktur. Tok olmayan, tokayçı olmayan yüzlerce adam var, aranır o adamlar bulunur. Aksi halde peşin ödeme yaparsınız uçar gider paranız.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Daha önce çok dolandıran oldu ama artık 1 yılı geckindir şükür dolandırılmadım..
İş yaptıracagım kişiye baştan söylüyorum artı sözleşme teklif ediyorum yada sabit numaramı veriyorum, yaparsa yapar yoksa başka birini arıyorum..
İş biter ödemeyi yaparım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5