İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandırıcılığın kitabını yazmışlar, buyrun

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
<INPUT type=hidden value=lolitaevi name=username>

yok artık yaaa :D

X

Xman

Misafir
Devlet anca youtube u kapatsın dolandırıcılar şerefsizler alenen cirit atıyorlar internette onları gören yok.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
melodi aşk reklamları bitip bunlarmı başlıyo artık

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bunlara inanıp kredi kartı numaralarını yazanlarda da suç var hiç mi duymamışlar görmemişler? böyle olayları inşallah şuan a kadar kimseye zarar verememişlerdir. Yazık valla insanların hakkını calmaları yazık.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu konu ile ilgili Telekomünikasyon iletişim başkanlığını aradım. Böyle bir sitenin olduğunu ve alan adını belirttim.

Kadının bana verdiği cevap siz bizi ihbar hattımızdan arayınız. Bu hat kurum içi hattımızdır.

Artık şikayette bulunmak içinde bir takım prosedürler yapmamız gerekiyor anlaşılan.

Yukarıda ki diyalogların sonucu ihbar hattını arama gereği duymadım.

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende bi kere şikayet için aradım, a kısmını arayın diyor arıyorum, b kısmı diyorlar, arıyorum c kısmı diyorlar..

yeni şikayet etmememiz için yada iş yapmamaları için ellerinden geleni fazlası ile yapıyorlar. Birde iş yapmayı deneseler..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bunlara inanıp kredi kartı numaralarını yazanlarda da suç var hiç mi duymamışlar görmemişler? böyle olayları inşallah şuan a kadar kimseye zarar verememişlerdir. Yazık valla insanların hakkını calmaları yazık.

Daha dün yaşadığım basit bir olayı anlatayım. Tam olarak bunla balantılı olmayabilir.

Babam internette tavla oynarken beni çağırdı. Bak 1,245,312. kullanıcı olmuşum. Bedava kontör veriyorlar. Gel yapsana şunu !

Yani, ne yazıkki interneti kullanan çoğu insan henüz bu tarz konularda bilgisiz.

Yeri gelmişken bir dolandırıcılık yöntemi de şu mesela. Belki bir çoğumuz bunu bilmiyor olabilir.

Bankamız yapıkredi olsun. İnternet sitesi www.yapikredi.com.tr ancak korsanlar sizin bilgisayarınıza eklemeler yapıyor ve bu siteyi arşivinizden silerek adres çubuğuna kendi hazırladıkları kandırıcı adresi yazıyorlar. Mesela www.yapiikredi.com şeklinde. siz tarayıcıya www.yapi girince direk çıkan link üzerinden orjinal siteye gittiğinizi sanıyorsunuz. Şifrenizi vs... giriyorsunuz ve form direk sizi orjinal siteye yönlendiriyor ve şifreyi girmemiş gibi bir hata mesajı alıyorsunuz. Sahte siteye girdiğinizin farkında bile olmuyorsunuz. Şifreyi yanlış girdiğinizi sanıyorsunuz.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Daha dün yaşadığım basit bir olayı anlatayım. Tam olarak bunla balantılı olmayabilir.

Babam internette tavla oynarken beni çağırdı. Bak 1,245,312. kullanıcı olmuşum. Bedava kontör veriyorlar. Gel yapsana şunu !

Yani, ne yazıkki interneti kullanan çoğu insan henüz bu tarz konularda bilgisiz.

Yeri gelmişken bir dolandırıcılık yöntemi de şu mesela. Belki bir çoğumuz bunu bilmiyor olabilir.

Bankamız yapıkredi olsun. İnternet sitesi www.yapikredi.com.tr ancak korsanlar sizin bilgisayarınıza eklemeler yapıyor ve bu siteyi arşivinizden silerek adres çubuğuna kendi hazırladıkları kandırıcı adresi yazıyorlar. Mesela www.yapiikredi.com şeklinde. siz tarayıcıya www.yapi girince direk çıkan link üzerinden orjinal siteye gittiğinizi sanıyorsunuz. Şifrenizi vs... giriyorsunuz ve form direk sizi orjinal siteye yönlendiriyor ve şifreyi girmemiş gibi bir hata mesajı alıyorsunuz. Sahte siteye girdiğinizin farkında bile olmuyorsunuz. Şifreyi yanlış girdiğinizi sanıyorsunuz.

Evet ne yazıkki öyle zaten bedava kontor dağıtıyoruz diyenler nasıl böyle zengin oldularda TV lere reklam verdiler?

Oysa öyle birşeydirki herkez bilir ki bu devirde kimse kimse karşılığını görmeden birşey vermez. Ama en acısı da bildiğimiz halde bunları yapıyoruz yine diyorum inşallah kimsenin bunlar gibiler yüzünden canı yanmaz.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok kişinin yandı bunlardan canı ve üstüne üstelik bu siteleri bir yere şikayet edemiyoruz şikayet etsek nolur ? prosedür devreye girer ve milletin canı ozaman kadar çoktan yanmış olur..

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar size tavsiyem, her gördüğünüz wireless ağa girmeyin. Çok büyük tuzaklara gelebilirsiniz.

Kaldı ki bu tür tuzaklar bizim gibi işi gücü internet olanlar için daha dikkat edilmesi gereken konulardır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5