İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandiriciya Dikkat edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

SakiEvi.CoM

Misafir
oncelikle gecmiş olsun kardes :( gercekten etraf adi adamlarla dolu kimseye guvenemiyor insan hele webhosting firmalari ayri bir dert 100ytl buyuk bi miktar yada degil hatta 100ytl bulunur ama bu arkadaslıkların 100ytl icin yaptıkları adilikler unutulmaz ve unutmasın insanlık ne 100 ne 1000ytl dir yazık ya tekrar gecmiş olsn kardes

A

..::aTi::..

Misafir
kısa açıklıyım.

ücreti peşin verilmiş en kötü ihtimalle uğraştıktan sonra yaptığı kadarını geri alıp sitenin hitinin düşmesini engellemesi gerekirdi. her şekilde gamend hatalı...
aksini düşünenler 1000 hitli sitesine ek yaptırmak için para verip o arkadaş tarafından sitenin hata verir şekilde bırakıldığını hitinin 100 e düştüğünü düşünsün cevabı bulurlar. (oranlar değişebilir) iki tarafıda tanıyorum ama kimseyi korumam gamend burda %100 haksız neden ücretini almış siteyi bozuk bırakmış forumda online gözüküyor ama forumdaki pm + maillere cevap vermiyor. gerçeği görmek zor değil.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Script önce localhost'ta denenir ve tüm yedekler alındıktan sonra sunucuya yüklenir.
Direk site üstünden çalışma yapılıyorsa da, sitenin çalışmasını engellememek ve güvenlik açısından yeni bir klasör içinde yapılır.Siteye ftp ile bağlanıp editleme yapmak, bir binanın kolonlarını yerinden çıkartıp, hızla yeni kolon yerleştirmede ki riskle aynıdır.
Kişinin ne mazereti olursa olsun, siteyi yapamasa bile eski haline çevirmesi gerekir.,

T

TurkWeb

Misafir
bedavaonline' Alıntı:
Script önce localhost'ta denenir ve tüm yedekler alındıktan sonra sunucuya yüklenir.
Direk site üstünden çalışma yapılıyorsa da, sitenin çalışmasını engellememek ve güvenlik açısından yeni bir klasör içinde yapılır.Siteye ftp ile bağlanıp editleme yapmak, bir binanın kolonlarını yerinden çıkartıp, hızla yeni kolon yerleştirmede ki riskle aynıdır.
Kişinin ne mazereti olursa olsun, siteyi yapamasa bile eski haline çevirmesi gerekir.,

Adama haklı diyen yokki, ama bu olay dolandırıcı demeyi gerektirmez adamı tanımam etmem benide ilgilendirmez ama kullanılan terimler hiç hoş değil.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi hata veren web siten hangisi; bir bakmak istiyorum sana yardımcı olabilir miyim onu keşfetmeye çalışacağım.

mavikumtanesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ağalar, beyler, bu konu ile ilgili bir iki kelam da ben etme gereği duydum. Öncelikle bu duruma üzüldüğü belirtmek isterim, zira mağdur olan arkadaşımızı sevdiğim bir arkadaşımın sayesinde gıyabında tanırım, msn'den hal hatır sorarız birbirimize sağolsun, Emre kardeşi da bu forum da tanıdım yaklaşık 3 aydır sohbetimiz ve muhabbetimiz vardır, genç bir arkadaşımız ve iyi biri olarak bilirim. Tuna'nın anlattıklarına göre Emre'nin hatası büyük.

Mağduriyetini ve titizliğini anlatan Tuna arkadaşımıza söyleyecek sözüm yok zira davasında sonuna kadar haklıdır, bu yüzden de çektiği sıkıntıyı burada ağır bir dille de olsa anlatma gereği duymuştur.

Sizlere bu sorunu çözebilecek kişilerin Emre ve Tuna olduğunu hatırlatır, olayı kişiliksiz adi gibi yakıştırmalara götürmemenizi tavsiye ederim...

Kalın sağlıcakla...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şu iyinete mesaj atamadık gitti yani. site acilmiyor.
Benim Haber vermeyişim ve Tuna'nın aceleciligi ile olay bu noktaya geldi, sorun çözüldü fakat dolandırıcı denmesi beni üzdü, beni tanıyan zaten tanır anlatmaya gerek yok.

Ayrıca bu olay sayesinde üyelerin hakkımdaki düşüncelerini öğrenmiş oldum.

Arkadaşlar kimsenin kimseyi dolandırdıgı yok, adı belli bir kişiyim, güvenlerin sarsılmasına gerek yok. Ayrıca hata var sitede dediğide en altta minik bir hata mesajıdır. Yani site kullanılmayacak durumda değildi.
Beni Tanıyanların güveni sarsıldıysa, beni yeteri kadar tanımamış demektir

Saygılar.

cahveci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
e dedim ben size ama dimi yargısız infaz olmaz ne diyim sağlık olsun Gamend altın her zaman altındır

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorunun çözülmesine sevindim

dediğimi gibi kalp kırmak çok kolay

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedava.dk' Alıntı:
100 ytl dolandirildim.

Php nuke sitem icin foruma takilan Gamend nickli kisi ile önce bir sitem icin anlastim.Php nuke ye google tab kuracakti ve o fiyat vermeden ben direk 50 ytl vereyim deim bir site icin,cok gelmis olucakki az bucuk tasarimda yapayim dedi bu kisi.Yalansa ciksin söylesin!Sonra bu siteyi yarim yamalak yapti ve ayni gün baska bir php nuke sitem icin anlastim.100 ytl karsiligi dolari Darxis(sis.com.tr) ye gönderdim.Bütün bunlar 1 hafta 10 gün önce cuma aksami oluyor.Okan abide yani Darxis suan para transferi icin durumunun sikisik oldugunu pazartesi veya sali Gamand e parayi gönderecegini söyledi.Hatta Gamend inansin diye msn de 3 lü konferans yaptik.Neyse para sali gecesi Darxis tarafindan yatirildi.Ftp bilgilerim Gamend daydi ve sesimi cikarmadim yapar eder dedim,bir gün gecti yok iki gün gecti yok!Sonunda msn den dedim 1 ekimde tatile gidicem bu siteyi bitirmen gerekli.Php nuke yi google tab yapanlar bilirler 2 saat sürermi kendileri sölesinler.Bu adama yine rastladim msn de dedim hocam ne oldu google tab? Cevabi: Abi suan ftp karsimda acik 1-2 saate bitecek.Aradan yine iki gün gecti site hala ayni hatta site hata veriyor alt kismi o sekilde birakip gitmis.Hem site hata veriyor hem parasini son kurusuna kadar verilen tarihte aldi hemde sabah 5 lere kadar online im ben abi diyen adam msn de bir defa bile görünmedi.Simdi felaket madur durumdayim.100 ytl icin degil site yarim yamalak hata verir bisekilde ortada kaldi.Iste ben buna dolandiricilik diyorum böyle adamlara karsi diger webmaster arkadaslari da uyariyorum.Ha bir isi cikmistir ondan gelememistir yapamamistir denmesin cünki 2-3 tane mail attim ayrica forumdanda özel mesaj attim cevap yok.Dün forumda online görmüs bir arkadas.Buraya yazmak zorunda kaldim.Madur durumda birakilmak berbat bir duygu.100 ytl de olsa ben bu parayi sokakdan toplamiyorum,sabahtan aksama kadar o insaat senin bu insaat senin kan ter icinde kazaniyorum.Önce yüce Allahima sonrada onu kendi vicdaniyla basbasa birakiyor,bu dünyanin öteside var.Emre Polat insallah bu yazilanlari okursun ve okuyacagindan da eminim.

herkeze selamlar.

Hocam 3 hafta olucak herhalde 20 YTL 'mi yatırmadın hala.
Paranın değeri düşüyooo!

Yani 5 defa mail atmasam MSN 'de 20 kere selam verip cevap alamasam da burdan isteyim bari. 20 YeTeLeeeee!

2 Domain parası az para değil yani :p

L

Limitsiz.Net

Misafir
insanların sorunları olabilir hemen bir isnsana adi dolandırıcı serefsiz yargısını yakıstırmak hiçde doğrı değildir Hostcu senin basınada bu olay gelebilir ozaman ne demek istediğimi anlarsın ama dikkat ettimde burda kimse birbirini cekemiyor sadece iyi arkadaslar var onlarda gercekleri söylüyor bu olaya bir sorun verilmediği sürece hep bu forumda kavga cıkacaktır Gamned arkadasımız ne zamandır forumada gelmiyordu demekki bir sorunu vardır bunu hiç düşünmeden direk suclama yoluna gidiliyor.

ben yorumsuz kalıyorum umarım bu sorunlar bir daha yasanmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5