İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolar, Euro

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Küçülen devlet, azalan sermaye, kapanan devlet daireleri...

Artan dolar.........

Kendinizi düşünmeyin, devletin borcu artıyo böyle olunca.

Elimizdekiler gidiyo... Orduyu da satarsak durum vahim! Satmazlar dimi?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Dolarin yukselmesi borc artisi demek degildir. Merkez bankasinin kasasinda bir iki ufak ulke satin alacak kadar dolar var, daha yapacak cok da birseyleri yok, dalgali kur bu. Ithalata dayali ekonomide tabi yandimcilar olacaktir ama korkulacak birsey yok, biraz akillanir insanlar:)

K

Kerasus

Misafir
Türkiye'nin 2002-2005 yılları arasındaki toplam dış borç stoku 39,7 milyar dolar, iç borç stoku da 90,7 milyar dolar arttı.
Buna karşılık söz konusu dönemde dış borç stokunun GSMH'ye oranı yüzde 77,5'den yüzde 46,9'a, iç borç stokunun da yüzde 54,5'den yüzde 50,3'e indi.
Türkiye bir taraftan borç ödeyip, diğer yandan ihtiyacına paralel yeni borçlanmalarını sürdürürken, rakamlara göre Türkiye'nin borç stokundaki artış oranı son üç yılda azaldı.

Dolar Konusuna Gelince

Seçimin ertelenmesine yönelik girişimler, petrol fiyatlarındaki yükseliş ve Irak gerginliği piyasaları tedirgin etti. Minimum 8 bin 870 puanı test eden Borsa, günü yüzde 4.29 oranında değer kaybıyla 9.008 puandan tamamladı. Bileşik faizler yüzde 73, dolar ise 1.680.000 liranın üzerine çıktı.
Piyasada son günlerdeki gelişmelerden dolayı tansiyon yükseldi.
Bu 10 Eylül 2002 - Radikal Gazetesinden.
Bu günde aynı şeyler geçerli, önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve Seçimler gibi konular var. Ve ekonomimiz artık global piyasalardan daha çok etkilendiği için çeşitli haberlerin üst üste gelmesi dalgalanmalara yol açıyor ama bence bunlara kriz demek doğru değil şu anki piyasanın gerekleri demek daha doğru olur.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar farkındamısınız bilmiyorum ama elinde dolar tutan her türk insanı bugün vatanının ekonomik krize girmesine yardımcı oluyor... yada şöyle söyliyelim.. elindeki parayı faizde işletip ev alan yatırım olsun die altın dolar alan insanlar o parayı sanayiye sokmadıgı sürece kaybedicez... amerikada insanlar 3 kuruş para tutmuyorlar iş yapıyorlar sonucunda sanayi dalında buralara geliyorlar...

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç bir zaman elimde döviz tutmam riske girmeye değmez en güzeli ülkemin parası YTL ama ödemelerimizi dolar olarak aldığımız için ve çoğunlugunu paypal ile aldığımız için ; örnek veriyorum 200 dolar için 50 dolar komisyon veriyoruz 150 dolar karşılıgı 250ytl alacaksak 300ytl alıyoruz işimize geliyor tabi :)

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pek sanmıyorum düzeleceğini...

Ekonomide çook yanlışlar yapıldı. Bu yüzden ETO ya girip İktisat okumak istiyorum ama iş olmayacak!

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
USD 1,6630 EURO 2,0990 Altın 30,6193 İMKB 33762

yaklaşık 5 saat önce döviz verdim arkadaşa bozsun diye.. :( araba için harcama yapacaktım... Az daha bekleseydim şimdi dahada iyi olacaktı... ama olan oldu alan aldı satan sattı :s

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bir süre daha sürecek bu dalgalanmalar. sadece türkiye'de olan bir şey değil, global piyasaların da etkisi var. ama açıkçası ben daha fazla dayanıklı olacağını tahmin ediyordum türkiye ekonomisinin bu tür dalgalanmalara. bir çok iktisatçı eylül'de bekliyordu böyle bir kur artışını. erken oldu, ama bencil düşünecek olursam euro olarak kazandığım için benim işime geldi :p borçlarım ytl, kazancım euro olduğu için otomatik olarak borçlarımı düşürücü etki yapıyor :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5