İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain (Alan Adı) Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

demirel1804

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Domain (Alan Adı) Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Satış ortaklığı sistemini daha güçlü uygulamanın ve bu sistem ile internetten daha çok para kazanmanın yollarından bir tanesi de kendinize ait bir web sitesine sahip olmanızdır. Bir web sitesi ile satış performansınızı çok daha fazla arttırabilir ve kazanç yollarınızı geliştirerek, gelirinizi yükseltebilirsiniz. Web site kurma rehberinin en önemli videolarından biri olan site kurulum videosunda bir web sitesini adım adım tüm detaylarıyla nasıl kuracağınızı öğrenebilirsiniz.
Web site kurma video derslerini, web site kurulumunu kolayca uygulayabilmeniz için detaylardan arındırılarak optimize ettik. Eğitim esnasında karşılaşacağınız bazı programlar ve bazı teknik terimler ile soruların cevaplarını detaylı bir şekilde ayrı ayrı olarak web site kurma rehberinde bulabilirsiniz.

İlk adımda bir domain'e, yani bir site adresine ihtiyacımız var. Bir domain almadan önce GooMass'taki satış ortaklığı eğitimini okumanızı önemle tavsiye ederim.
Çünkü hangi kategorideki ürünlerden para kazanmayı amaçlıyorsanız buna göre bir site adresi almanız gerekiyor. Eğitimlerde bunları anlattık. Örneğin sağlık kategorisindeki ürünlerden komisyon kazanmak istiyorsanız site adresiniz de buna uygun olması lazım.

Borsa ile ilgili bir site kurduğunuzu varsayalım. Bu sitede kilo verme ile ilgili ürünleri tanıtır ve pazarlarsanız hem ziyaretçiler için alakasız bir içerik oluşturmuş, hem de SEO açısından yanlış bir strateji izlemiş olursunuz. Bir sitede sürekli benzer konuda içerikler oluşturmanız gerektiği için site adresini de buna uygun seçmelisiniz. Bu konuyla ilgili olarak GooMass internetten para kazanma kitinde çok önemli stratejiler verdiğimiz “Niş pazarlama” konusuna mutlaka bir göz atın. Niş pazarlama konusu GooMass yazılımında “satış ortaklığı eğitimi” içerisindedir.

Tabi ki site adresi alırken dikkat etmeniz gereken başka şeylerde vardır. Örneğin domain içerisinde anahtar kelime kullanmanız, Google gibi arama motorlarında o anahtar kelimede daha üst sıralarda görünmenizi sağlar. Kendinize bir anahtar kelime seçin ve bu kelimeyi site adresinizde kullanın. Anahtar kelimeleri nasıl seçmeniz gerektiği ile ilgili olarak, Goomass daki videolu eğitimlerde SEO ve SEM videosunu izleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz ürünlere bağlı olarak ne tür siteler kurmanız gerektiği gibi pek çok ders GooMass içerisinde verildi. Bu eğitimleri okuyarak neden, ve ne tür siteler kurmanız gerektiğini öğrenerek daha başarılı seçimler yapabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5