İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Backorder ile alma şansım nedir?

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba arkadaşlar,

Domain ile alakalı bazı siteleri - iyinet dahil - okuya okuya bu konuda çok şey öğrendim. En az 3-4 senedir takipte olduğum bir domain var. Bu domain ile ilgili kendimce iyi olan bir bütçede ayırdım fakat, o domain hiçbir yerde satışa çıkmadı.

En sonunda az önce sanpnames.com internet sitesine üye olup ilgili alan adını listeme aldım fakat; alan adını sorduladığımda karşıma status kısmının backorder olduğunu görünce üzüldüm. Yine de listeme aldım.

Bilmediğim için birkaç sorum olacak;

1-Bu alan adını benim alma ihtimalim var mıdır?
2-En az 2 kişi bu alan adını listesine aldıysa ihale gibi birşey mi söz konusudur?
3-Her zaman şuan ki sahibi mi şanslıdır?

Herşeyden öte backorder tam olarak nedir? Çünkü ben listeme aldıktan sonra minimum bild kısmındaki rakam ortadan kalktı.

Yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü bu alan adı benim gurur meselem. İyinet'e kayıt olurken bile bunu yazmıştım, üyeliğimi kabul edenler mutlaka okumuşlardır.

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
yüksek teklif veren çok daha şanslıdır backordere düştüyse eski sahibi avucunu yalasın.
Bu konuda iki idealin olsun 1. bütceni belirle 2. bütcenden yukarı cıktığında ne yapacağına karar ver bilmen gerekenden kasıt ne bilmiyorum ama bu 2 şeyden gerisinin yalan olduğunu açık arttırmada görürsün bu kadarıda yeterli diye düşünüyorum fazla şeylerle kafanı bulandırma cünkü herseyi unutup bu 2 şeye odaklanacaksın sıkılacaksın heyecanlanacaksın ama aklında yine diyorum 2 iki şeyden baska hiç birşey kalmayacak.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bütçe ayarladım, bütçemi aşarsa diye yedek lastikte ayarladım. Ama korkum becerip beceremediğim konusunda. Öyleki;

Şöyleyken,

ornek.png

Şöyle oldu,

ornek2.png

Resimlere bakarak yorumlarmısınız? Becerebilmiş miyim? Domain alma şansım nedir.. ?

İngilizcem olmadığı için snapnames zor çözdüm :)

SamimiEgeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bir yerde okumuştum sitenin yıllık süresi bittikten sonra bazı domainler yine uzatılması için 3 ay gibi bekleniyormuş ama backordar olanlar ise hemen satın alınabiliyormuş bence hemen almalısın kaçırma fırsatı

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Beceremeyecek bir şey yok Backordere almıssın zaten açık arttırım başladığında ingilizce bilmene gerek yok teklif veriyorsun, başkası teklif verdiğinde onun kullanıcı adını gösteriyor sen teklif veriyorsun senin kullanıcı adını gösteriyor.

Burada sana yapmaman gereken bir yanlışıda söyleyim. Domain 2 gün teklife açıktır mesela 2 gün bitimine 1 saat kala teklif ver acemiye denk gelirsin ilk dakika bir başlarsınız teklif vermeye 2 gün sonra alır başını gider fiyat o yüzden bekle son 1 saat teklif yap.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Beceremeyecek bir şey yok Backordere almıssın zaten açık arttırım başladığında ingilizce bilmene gerek yok teklif veriyorsun, başkası teklif verdiğinde onun kullanıcı adını gösteriyor sen teklif veriyorsun senin kullanıcı adını gösteriyor.

Burada sana yapmaman gereken bir yanlışıda söyleyim. Domain 2 gün teklife açıktır mesela 2 gün bitimine 1 saat kala teklif ver acemiye denk gelirsin ilk dakika bir başlarsınız teklif vermeye 2 gün sonra alır başını gider fiyat o yüzden bekle son 1 saat teklif yap.

Başkan süpersin. Teşekkür ederim yardımın için, bekleyeceğiz artık.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
konu açılalı 4-5 ay olmuş ama istediğiniz domaini aldınız mı merak ettim doğrusu.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bütçe vs. ayırmıştım ama üstüne düşemedim. Açıkcası düşsem de neler yapmam gerektiğini çok iyi bilmiyordum, o zamanlar.. Sonra da uğraşmadım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5