İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain bulmakta sıkıntı çekenler

F

fenerli

Misafir
Hepimiz domain bulmakta sıkıntı çekiyoruz bu konuda size .sc uzantısını öneriyorum, halihazırda bir sürü türkçe ifade ile ilgili .sc uzantılı domainler boşta
.sc uzantılı domaini www.idotz.net 39.95 $ , www.domainsite.com 39$ dan alabilirsiniz, her iki adrestede paypal kullanılabiliyor.

ben bir tane aldım iloveyou.sc (s)end (c)ard olarak uygulamayı düşünüyorum.

D

doLob

Misafir
.sc .cc .tc gibi domainler .com .net .org a gore pek tutulmuyor hem pahali olmasi hemde .com .net uzantilarinin populer olmasi bu yarista bir adim one cikariyor.

sc ile ornek vermisin ama .ws .cc .us gibi bircok uzantida bircok domain zaten bosta durmakta ama .com .net in yerini hicbiri tutamaz.

benim gorusum ise .cc domainleri oldukca hos gozukuyor gozume .com mu .cc mi dersen .cc yi tercih ederim.

F

fenerli

Misafir
.cc de haklısın benimde hoşuma giden bir uzantı 5 sene önce ilk çıktığında bir tane almıştım halen dahada durur , bende zaten .cc ye benziyor diye .sc yi önerdim match.sc gibi güzel birçok yabancı domainde boşta mesela turkey.sc (turkey kelimesini sevmediğim için almadım)

daRksnak3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, domainler arasında com,net,org un yeri bambaşkadır bu doğru ama yakında boş domain kalmayacağını sayarsakda;
ws,cc,sc,us,biz gibi uzantılara geçmekte
yerinde bi karar olur bence. Domain almadan önce aklımızdan geçen domainlerin çoğu daha önceden reglenmiş oluyor.(com,net,org içn) Eğer illaki com,net domainim olsun diyorsak bu isim giderek kötüleşiyor,ormjinalliğinden de uzaklaşıyor bence. Bu yüzden diğer alterntif domain uzantılarını kullanarak ilk aklımızdakileri reglemek daha mantıklı bence. Nede olsa 3-4 sene sonra bunlarda çok yaygın olarak kullanılmaya başlanacak.Ayrıca alternatif uzantışarı kullanarak çok orjinal domainlerde bulunabiliyor :)
(Bkz. http://del.icio.us/ )

M

Maksim

Misafir
yakında boş domain kalmayacak demek ne kadar doğru bilmiyorum. zira 1000$ vererek kendi uzantımızı oluşturmak bizim elimizde. iki sözcük türerek send card, sanal cafe sevgi cafe gibi domainler türetmek mümkün ama şu aşamada 40 dolar vereceğime .com .net .org ile bir şeyler türetmek daha iyi gibi.

daRksnak3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maksim' Alıntı:
yakında boş domain kalmayacak demek ne kadar doğru bilmiyorum. zira 1000$ vererek kendi uzantımızı oluşturmak bizim elimizde. iki sözcük türerek send card, sanal cafe sevgi cafe gibi domainler türetmek mümkün ama şu aşamada 40 dolar vereceğime .com .net .org ile bir şeyler türetmek daha iyi gibi.

Zaten benim demek istediğim com,net,org larda yakında boş domain kalmayacak, yani anlamlı domainler tabiki ama anlamsızda zaten bizim işimize yaramayacaktır. Zaten $1000 olan bi kişinin de gerek reglenmiş domainleri almak olsun gerek dah paralı olanları almak sorun bir sorun çekeceğine de inanmıyorum.Görüşünede saygı duyuyorum,herkezin zevkleri farklı olabilir ama en son cümlene katılmıyorum. Bence freedownloadcenter.com diye domain alacağıma $30 daha fazla verip download.sc alırım. (sadece bir örnek, domainleri salladım.)

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu 1000 dolar birkereyemi mahsus yıllıkmı

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
sonucta herkes bir gün ölecek yada bu işi bırakacak bütün domainler en sonunda boşa düşecek, her seferinde başkası alacak bu durumda kazanan kim olacak? Tabi Amerika... Biz domain almıyoruz kiralıyoruz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
marissoft' Alıntı:
sonucta herkes bir gün ölecek yada bu işi bırakacak bütün domainler en sonunda boşa düşecek, her seferinde başkası alacak bu durumda kazanan kim olacak? Tabi Amerika... Biz domain almıyoruz kiralıyoruz.

"Sonunda, dunya Turklere kalacak, herkes uzaya gidecek."

Teknoloji de kim lider ise o kazaniyor, bugun Amerika, Google i ile Microsoft'u ile IBM i ile ve buna benzer birsuru teknoloji devi ile dunyaya hukmediyor zaten. Bunu gozlemlemek icin tum domainlerin dusmesini beklemek gerekiyormu?

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şimdiden paylaşalım yahoo.com benim :)
Şaka biryana bazı domainlerin şifresini bir kişi bilmiyo(iletişim maillerinin yani.Bu yüzden çok fazla ünlü domainler düşeceğini sanmıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi