İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Creation Date Hatası

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Merhabalar arkadaşlar,

Elimde 2006 regli bir domainim var ilk olarak turtkicaret.net ten reglemiştim bunu. 2008 yılında ise bunu godaddy.com firmasına aktardım ve hala orada kayıtta. Buraya kadar sorun yok.

Anlamadığım nokta ise şudur; Domainin oluştuulma tarihi 2006 değil 2009 olarak gözükmektedir. Kısacası 2007 regli domainim bundan 1 yaş daha büyük görünüyor. Acaba sizce buna neden olay nedir?

Açıklamlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Eğer bu Domain Creation Date Godaddy panelinizde görünen ise Godaddy transfer gerçekleştirirken domaini 1 yıl daha uzatıyor.
Ve godaddy bunu kendi hesabına alırken yeni registered edilmiş bir domain gibi görmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Dünya ticaret sitelerinin bir çoğu pasifik saatine göre işlem kaydı tutuyor bir ihtimalde bunu göstereceğim ama hiç bir pasifik mesafesi 1 yıl kadar zaman alacak süreye sahip olamaz sanırım.

Bu durumu godaddy e sorarsanız daha iyi yanıt alabilirsiniz.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arada oynayan süre malesef ki 3 yıl tam olarak hatta aylara vurunca 3 yılın üzerine çıkıyor. Bu durumu godaddy yede bildirdim ilk mesajları bir şey anlayamadık bizde oldu ama gerekli incelemeleri yapacaklarını ilk kayıt yaptırdığımız firmadan da gerekli bilgileri almamızda fayda olacağını söylediler.

Türkticarete durum bildirimi yolladım ve yardım istedim cevap malup nereden bulacağız bir şimdi bir yanıt geldi. Ayrıca ülkemizdeki bu tür firmaların böyle yanıtlarıyla da kalitesini öğrenmiş oluyoruz tabii buda ayrı bir konu. Bakalım ümidim godaddy den turkticaret.net ten bir haber geleceğine inanmıyorum zaten.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5