İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain değerleri neye göre veriliyor. Bu domain çılgınlığı nedir?

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Backorder ile alınan xx - xxx- xxxx $
Register ile alınan x $
bir domain proje için değer görüş verilebilir fakat domain ederleri hakkındaki değerlendirmeler tam olarak neye göre yapılıyor ?
Jenerik ?
NNL
LLN
NLN
NLN
mi ?
LLLL
NNNN
mi ?
yoksa uzantısına göre mi bu konuda bilgi edinmek istiyorum
Anlamayan birisi domain hoş olduğu için iyi paralar verebilir.
Projesine uygun olduğunu düşünen kişiler de iyi paralar verebilir fakat bizler forumlarda domain değerlendirmesi yaparken neye göre yapıyoruz bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim
Bu konu domain satışlarınada etki etmeli
birdomainkaydettimsatiyorum.com gibi bir domaine xxx fiyatlar biçiliyor bir çok kişi domain piyasasından habersiz domain satmaya çalışıyor domain satılmıyor ve yine bir çok kişi cok iyi eder gözüyle baktığı domaini xxx fiyata satamazsa 2. sene uzatmıyor ve düşmeye bırakıyor domaini bu domain çılgınlığı niye gerçi çok şükür bu dönemlerde boyle şeyler yerini kıytırık domainleri bile bloglara bloglardan hitlere hitlerden site satışlarına çevirdi
Bu gibi konularda bir çok kişi hep zarar etmiştir madem Webmaster yardım, destek ve paylaşım forumlarındayız bunlarıda paylaşmakta yarar var benim önerim ki yaptığım şey 10 tane boş domain alacağıma 1 domain için backorder yapmaktır çevreme önerimde bu olmuştur.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Forumlarda verilen değerler araştırma yapılmadan verilen degerlerdir, bunun için gerceği hiç bir zaman yansıtmaz. Domain kısa olması, yaşı, pagerankı, backlinki, okunabilirlik, sektör, ülke ve lisana göre değerleri degişebilir.

Hiç bir domainin kesin değeri ölçülemez..

Domainin değeri alıcının maddi gücüne göre değeri değişebilir.

Satmak için almaya calışan regfee'den almaya calışır, kullanmak için almaya calışan maddi gücünü zorlar.

yigitha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainlerin çeşitleri vardır

*1.cisi uluslararası piyasada değerli domainler bunlar :

NN / com,net,org
NNN com,net,org
LLL / com,net,org
CVCV.com (sessiz sesli sessiz sesli)
NLL / com
NNL / com
LLN /com
NLN / com
LNL / com
LLLL / com

yanında sadece .com yazdıklarımın .net uzantılarının uluslararası piyasada maddi değeri henüz yoktur bunun için zaman gerekir.

*2.cisi jenerik domainler her dilde her ülkeye göre değişir genelde ingilizce jenerikler en değerlileridir.

Defy.com
Male.com
Fly.com gibi

*Diğer jenerikler kendi ülkelerinde değerlidir mesela bizde

bilgisayar.com
araba.com gibi

Not : .com uzantılar .net uzantıların yaklaşık 8-10 katı kadar .org uzantıların ise 16-20 katı kadar değerlidir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5