İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain nereden alınır? Domain alma konusunda yardım!

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bu aralar domain almayı düşünüyorum.Alacağım domain .com uzantılı olacak.Sizce domaini nerden almalıyım? Benim için fiyatı 2. planda.1. planda olan sorunsuz olması ve verilecek destek.
Sizden ricam önerdiğiniz domain satış sitelerini iyi yanları ve kötü yanları diye ayırarak buraya mesajlamanız.
Mesela:
xyzdomain.com
iyi yanları:çok ucuz
kötü yanları:yardım bölümü çok berbat

veya:
dlldomain.net
iyi yanları:sorunsuz ve hızlı
kötü yanları:domain çok pahalı

Böyle yazarsanız çok makbule geçer.Özellikle birilerinden duyduğunuzu değilde kullanıp denediğinize gördüğünüze dair bilgileri paylaşırsanız daha iyi olur.
Ben türkçe olduğu için isimtescil den almayı düşünüyorum ayrıca aklımda ihs.com.tr/ linesis.com/ vit.com.tr gibi yerlerde var.

İstediğim özelliklerde şöyle:Subdomain açabileyim, domainime ait mail adresi alabileyim, bloggerde sorunsuz kullanabileyim, yardım sorularımıza hızlı cevap verilsin.Ücreti konusuna gelince.Çok düşük ücretli olsun diye bi düşüncem yok ortalama bi ücrette olması iyi olur..
Sizden istediğim son şey ise kendi firmanızın reklamını yapmak yerine gerçekten kaliteli domain satış sitelerini yazmanız.Yani bu bizim arkadaşın yeri domaini burdan al güzeldir gibi şeyler yazmayın boşuna.Bide ucuz diye bana dandik yerleri önermeyin.Mesela domain 3 dolar diye alırız domaini uzatmak için bizden 30 dolar istemesinler..Hem daha etkin kullanım hemde gerektiğinde yardım alabilmek için türkçe sistemler ilk tercihimdir..
Bide bloggerde kendi domainini kullanmak için dnspark kullanılıyomuş.Bu işlem ücretsiz dimi..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Peki natro.com u önerirmisiniz.Çok güzele benziyor.Ne dersiniz? Bloggerde sorunsuz kullanabilirmiyim?

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gökhancım merhaba,
domainsite.com u bende öneriyorum, fiyatları iyi, kullanımı rahat.
Ama bu arada onlinenic.com uda öneririm. onlinenic in tek kötü tarafı öncelikle peşin para verip kredi alman. ama eğer elinde 50+ fazla domain varsa bu ücretde seni pek etkilemeyecektir.

Son olarak domain alırken BENCE kesinlikle Suyun başından alman.
Demek istediğim

ICANN -> GODADY
ICANN -> DOMAINSITE
ICANN -> ONLINENIC

Bunlar doğru
yalnız

ICANN -> GODADY -> X SITEDOMAINS YZ
ICANN -> DOMAINSITE-> X SITEDOMAINS YZ
ICANN -> ONLINENIC-> X SITEDOMAINS YZ

tarzında ki şirketketler.
Ne diye araya bir başka komisyoncu sokasın ki ? ya o aradaki şirket ortadan kaybolursa ?

o yüzden testini gidip pınarın başında kendin doldur bir başkasına güvenme, belki içine zehir atar :) (Paronayak mıyım neyim ? )

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turkticaret.net i tavsiye ederim ICANN onayı da aldilar
Biraz yavaş işlemesine ranmen sistemi de güzel, domainin emin ellerde Olur

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Alanaditescil.net i oneririm.Msnden bile destek alabilirsin.Şimdiye kadar aldıgım butun domainleri ordan aldım.Faturalı hizmet .Öneririm

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
isimtescil.net i tavsiye ederim. Eğer nette kredi kartı kullanmak istemiyorsan PTT Posta Çeki ile havaleyi yapıp en geç 24 saat içinde aktif oluyor. ;)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Güncelleme:Natro hakkında pekte iyi şeyler yazılmamış en iyisi isimtescil heralde oradan alırım..

Golden Child

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar...
Şuanda İsimtescil.net'e yaklaşık 5 İhs.Com.Tr de Yaklaşık 10 Tane Domainimi Barındırmaktayım..

İki Sitedede 0 Sorun full destek + hizmet gördüm. Çok Güzel ve tavsiyemdir...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
pöf arada kaldım.Bi yerde okuyorum isimtescil kötü diyor e isimtescili bloggerdede kullanamıyomuşum dnspark kullanmam gerekiyomuş.Godaddy ise ingilizce olduğu için nerde ne yapılacak bilmiyorum.Bide elimde %10 indirim var godaddy için bunu üye olunca kullanabilirmiyim?Godaddyden domain almanın anlatıldığı bir link falan varmı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi