İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain taşıma

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Merhaba,

Google tarafından sevilen, 175.000 sayfası indexli türkçe PR4 bir sitem var. Varolan domainimi başka bir proje için kullanmak istediğimden, bu siteyi yeni bir domaine taşımayı planlıyorum. Bunun için bir süreliğine istemcilere http 3xx gönderip yeni domaine yönlendirtsem google botları indexleri eski domain yerine yeni domain üzerinden yeniler mi dersiniz? Google Help'te crawler'in bu işi yaptığından bahsediliyor ancak daha sonradan bu yönlendirmeyi iptal ettiğimde en azından backlink'ler dolayısıyla PR değişecektir diye tahmin ediyorum.

Daha önceden böyle birşey yapan var mı, eğer varsa bu taşıma işlemini en az zararla nasıl atlatabilirim?

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben denedim. zamanla eski adresindeki indexler silinip yenisine geçiyor. Bir zararını görmedim ancak düşündüğün gibi prler tabikide değişiyor. eskisiten.com/icerik.html yi direk yenisiten.com a yonlendirmek yerine yenisiten.com/icerik.html olarak yonlendirirsen en az zararla atlatırsın. Tavsiyem min 1 ay yonlendirme kalsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5