İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Transferi Nasıl Yapılır

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Arkadaşlar merhaba

sedoya birkaç domain parkettim ve teklifler alıyorum

http://dogalgaz-servis.com/ bu domain için yurt dışından iyi bir teklif aldım

domaini sedo üzerinden istemiyor normal transfer yapalım diyor.

güvenli olarak nasıl transfer eebilirim

ödemeyi paypal veya western union ile gönderecek önce transfer şifresini istiyor 3 gün içinde ödeme yapılır diyor.

sorum transfer şifresini verirsen 3 gün içinde iptal etme şansım varmı acaba

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Yabancılar genelde Escrow kullanıyorlar domain alım/satım işlemleri için. Komisyonları da gayet uygun.

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
evet mailinde belitmiş escrow bu sistem nasıl kullanılıyor bilen varmı acaba

bu domain için çok ilginç ve oldukça yüksek bi teklif aldım nedindir bilmiyorum ama umarım gerçekleşir

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Escrow güvenilirdir şüpheniz olmasın. Sahibinden,sanalpazar,gittigidiyor tarzı sitelerin sistemi ile aynı. Aracı oluyorlar. Domain ve parayı her iki taraftan alıp takas işlemini gerçekleştiriyorlar.

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
az önce üye oldum fakat ödeme yönteminde banka hesabı giricem Türkiye seçeneğini bulamadım Türkiye bankalarını desteklemiyormu acaba

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
teşekkürler şöyle bir cevap aldım ne yapmam gerekir fikriniz varmı acaba

Ok. Before we go further we need the following:

Please send me an official valuation (certificate of price).

Please don't worry, it will take only 2 minutes to order it. I prefer appraisal service that also verifies possible trademark infringements. It's important for me to know that your domain has no problems with trademarks. It won't be a problem for you since some good appraisers offer this option (trademark infringement verification) as a free bonus to the appraisal service.

Without it we cannot be 100% sure in the final sale price. The appraisal will help determine the true value of your domain's worth so you can maximize profits during the sale. On the other hand, it will minimize my risks too.

To avoid mistakes and wasting money on useless automated services I asked in the forum about reliable manual valuation/TM verification services. Please read this:
http://www.cnet-forum.biz/Archive/50783694219.htm

The process is very easy:

1. Go to the appraisal site and order the valuation with the TM verification. After several hours you will get the results.

2. Please resend these results via email and we'll proceed with the deal.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5