İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain uzantısı ve adsense

web.doktor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba almak istediğim bir kaç domain var fakat bu domainlerin com ve net isimleri alınmış org uzantılı olanarı almak ve adsense kullanmak istiyorum.. org bilindiği gibi bedava alanlar için kullanılıyor fakat bu alanların com ve net olanları dolu org almam beni nasıl etkiler acaba yardımcı olabilirmisiniz..

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
org nasıl bedava alanlar için kullanılıyor anlamadım ?

com, net, org 1.kalitedomainlerdir ve google un gözündede bu böyledir.

Org'u genelde şirketler, firmalar alıyor. (.com.tr almak istemeyenler)

sanada hiç bi etkisi olmaz. Google'un gözünde com neyse org da o'dur.

Webdoktorz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Com ve Net alınmışsa .org alman mantıklı değil.Ama .org'da iş yapar yeterki içeriğin olsun.

web.doktor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
org nasıl bedava alanlar için kullanılıyor anlamadım ?

kusura bakmayın bedava diye yazmışım genelde ticari amaç gitmeyen kuruluşlar kullanıyor..

Com ve Net alınmışsa .org alman mantıklı değil.Ama .org'da iş yapar yeterki içeriğin olsun.

ingilizce bir kaç isim arıyordum fakat akılda kalan isimlerden com net alınmış durumda. yayınlayacağım site com ve net alan adlarında barındılılan icerikler gibi olacak fakat kendi emeğimle yaptığım şeyleri koyacağım.. sizce org almak mantıklı olurmu.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence .org alma .. Yeni bi domain bul . Ben mükemmel değilse(daha.net gibi) neti bile tercih etmem ..

web.doktor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevaplarınız için teşekkürler.siteye gelenler oluşturduğum içeriği ücretsiz indirebilecek sizce free sözcüğünü ekleyeyim mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5