İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain ve subdomain hakkında

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaşlar bir domain tescil etmek istiyorum. ama bu domain yanında bir tane de subdomain almak istiyorum. bu şekilde bir domain satışı yapan şirketler var mı?

domain.com
sub.domain.com

şeklinde 2 adet domain almak istiyorum.

diğer bir sorum ise: "domain" hakkında pek bilgim olmadığı için soruyorum. mesela aylık bir sınırı var mı? hani hosting de 2gb aylık trafik olayı var ya. bunda da böyle birşey söz konusu mu?

teşekkür ederim.

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
zaten xxxx.com domainin varsa cpanelden iyinet.xxxx.com diye subdomain açabilirsin

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kardeşim şimdi sen gideceksin firmaya domain.com u alacaksın daha sonra CPanelden Subdomain Yönetiminden de sub.domain.com alacaksın. yani senin dediğin gibi domain.com sub.domain.com ayrı ayrı değildir.

diğer soruna geçelim ; sitenin amacına bağlı olarak trafik almalısın örneğin bir forum siten varsa atıyorum 10 GB trafik ilk başlangıçda iyi bir başlangıc olur yani trafic olayını şöyle açıklayayım sana nekadar çok eklenti olursa sitende okadar fazla trafic yersin örneğin sitende video filan oynatıyorsan trafic yer. Senin anlayacağın trafik bir limit gibi birşey :)

Biraz anlatım bozuk oldu ama ufkunu açaçacaktır.

Saygılar

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hocam ama alan adı satın alırken bazı şirketler "subdomain" özelliğini sunmuyor. bunun için soruyorum. (kayıtlı hostingim yok)

ihs den domain alsam böyle bir özellik sunarlar mı?

not: hosting benim değil. yönlendirme yapacağım. bu yüzden TRAFİK olayını soruyorum. !?!?!?!?

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
anladım.. yardımlarınız için teşekkürler.

ben yeni bir mesaj yazarken diğer arkadaşlar cevaplamışlar :) anladım. çok sağolun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5