İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domainden Hosta Ns yönlendirme

sncdnc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar Domainden Hosta Ns yönlendirme yapamadım nasıl yapabilirim ?

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
hostuna ait 2 ns gireceksin ve yönlenmesini bekleyeceksin, genelde bütün domain firmaları için basittir.

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
domainin kayıtlı oldugu firmada kendine ait bir panelin olur
ns ler genelde şöyle olur
ns1.site.com
ns2.site.com
sen hostunun adresini gireceksin mesela iyinet host firması olarak düşün
ns1.iyinet.com
ns2.iyinet.com
:)

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
evet oda olabilir tabiki
arkadaşım ns lerin oturması 24 ila 48 saat arası sürebilir normal bir durumdur

T

themaniac

Misafir
Tepki hocam +rep aciklamaniz icin. Bende kendi musterilerim icinde cok panik yapanlara rastliyorum. Arkadaslar ns adresleri domaininizin kayitli oldugu yerden degisir ancak siz degisikligi yaptiktan sonra hemen o web aleminde uygulamaya gecmez. O ayarlarin gecerli olmasi icin 24-48 saat gecmesi gerekir, hatta bazen bu sure 72saat bile olabilir. Ben genelde degistirdigimde 24saatten az bir surede ayarlarimin gecerli oldugunu ve ns'lerin degistigini gozlemledim ama bu her zaman icin bu kadar hizli olmayabilir.

NOT: Yeni arkadaslar icin yaziyorum. size yararli bir yazi yazani sizi bilgilendiren biri oldugunda yada bir yerde yazilmis yaziyi begendiginizde yada begenemediginizde o kisinin yazisinin en sag ust tarafinda (permalink) yazisininda saginda bir terazi simgesi goreceksiniz. Oraya tiklayin ve olumlu-olumsuz secin ve yorumunuzu yapin. Bu sekilde o yazi yazan kisiye + yada - rep vermis olursunuz.

sncdnc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için ns ler yönlendirildi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5