İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domainimizi çalınmalar karşı korumak..

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birkaç tane domainim var ve birkaç tane daha kayıt etmeyi düşünüyorum.
Bir nevi ufak ticaretine gireceğim bu işin..

Domainlerimizi korumak için neler yapmalıyız?

Locked durmalılar bu 1 galiba..

Bunun dışında domainleirmizin admin maili tek bri mail olması sakıncalı mı acaba? Yani o hesap bir gitti mi hepsi gider..

Fazla sayıda domain sahiplerine ne gibi önerilerde uyarılarda bulunursunuz?

Bu konu benim için çok önemli.. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece bu işlere özel bir mail kullan ve mümkünse whois bilgilerini görüntületme

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
özel mail olarak yahoo kullanmamda sakınca var mı?
yani oldukça güvenli gibi.. başka hostumdan aldığım bir mail hesabını kullanmak daha kötü geliyor bana çünkü hosta saldırıdır fso açığıdır felan hostu hekleyen biri direk maili kapabilir diye düşünüyorum..
Mail olarak yahoo düşünüyorum. daha güvenli ve özel bir mail nerden bulabilirim?

whois görüntülenmemesi güzel ama bir dolu para onca domain için alınca..

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Desix
Domain şirketinle görüş, Domain bilgilerini gizleyen bir uygulama vardır 6 ay 1 sene yada sürtesi her neyse seçersin, ancak bunun için ek bir ücret alırlar.

Y

yaBgu

Misafir
gayet mantıklı bir ben derimki mesela
şöyle bir yol dene 2 tane mailin olsun o mailin birisi whois bilgilerinde gözüksün diğeri de DOMAIN KONTROL paneli için kullan yani domain kontrol panelinden kayıtlı olan maili kimse bilmesin adresini kimse bilmesin... mesela reseller panelin var diyelim onun maili farklı ve resellerde olan domainlerdeki mailler farklı herkes bu maili görüyor ve mailin heklendi diyelim, görünen mail, sen zaten kontrol panelinde domain lerini LOCKED yapmış olacaksın adam domainleri transfer edemeyecek ve de o mail reseller panelinin maili olmayacak.. yani umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Desix' Alıntı:
özel mail olarak yahoo kullanmamda sakınca var mı?
yani oldukça güvenli gibi.. başka hostumdan aldığım bir mail hesabını kullanmak daha kötü geliyor bana çünkü hosta saldırıdır fso açığıdır felan hostu hekleyen biri direk maili kapabilir diye düşünüyorum..
Mail olarak yahoo düşünüyorum. daha güvenli ve özel bir mail nerden bulabilirim?

whois görüntülenmemesi güzel ama bir dolu para onca domain için alınca..

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladım yaBgu. Teşekkür ediyorum. Ben de aynı yöntemi uygulamayı düşünüyorum. Oldukça mantıklı.

Bu kounda başka fikirleri olanlar da yazsın güzel bir kaynak olsun bu konu domain sahiplerine domainlerini koruma yolunda..

Y

yaBgu

Misafir
bir de senin dediğin olayı yani hosttaki domaini kesinlikle kullanmayın sonuçta açık vs.. host işi yapan da art niyetli olabilir istediğin zaman mail şifrenizi değiştirir ve domaininizi başka yere transfer eder.. ayrıca domainlerinizi alacağınız yer mutlaka firma olsun [ türkiye için ] yani piyasada host alana domain bizden muhabbetlerine pek kanmayın çünkü çoğu host işi yapanlar tek çalışıyor.. adam yarın bir gün ölse veya başka bir durum olsa sakata gelme ihtimaliniz yüksek.. türkiye'de çok da iyi olmasada turkticaret.net i tavsiye ederim.. izdns.com olabilir domainkaydet.com, nictrend.com vs.. ama mutlaka şirket olsun...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
daha önce bir yerde okumultum fakat unuttum. Sanırım biri noterden tasdikmi almıştı. öyle bişeydi sanırım. Böyle bir yöntem kullanılabilirmi? domainleri adımıza tescil ettirebilirmiyiz.

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
godaddy de maşşallah iyi para istiyor gizli whois için..
bir kerelik ödense bu para ve kullanıcının tüm domainleri için geçerli olsa süper olurmuş..

Gel gör ki herbiri için ayrı ayrı o kadar para yorar beni :)

Y

yaBgu

Misafir
disconnect' Alıntı:
daha önce bir yerde okumultum fakat unuttum. Sanırım biri noterden tasdikmi almıştı. öyle bişeydi sanırım. Böyle bir yöntem kullanılabilirmi? domainleri adımıza tescil ettirebilirmiyiz.

böyle bir hizmet olduğunu sanmıyorum ama keşke olsa.. belki yakında olur çağımız internet çağı :)

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Reseller adresi başk mail
domain adresi başka mail olsun
reseller bilgilerini kimseye söylemezsen bulamazlar
domainlere de lock koyarsın başka yere gidemez
ama lock için 1 dolar mı ne para alıyorlar açtırıkende öyle
yada sanırım fax göndermek zorundaydın tam hatırlamıyorum

Y

yaBgu

Misafir
onlinenicdeki reseller panelinde sanırım register lock direk var
ayrıca domain bilgilerinin görünmemesi için para ödemeye ne hacet?? benim bahsettiğim sistem zaten aynı kapıya çıkıyor..
yeniwebmaster da aynı yöntemi söylemiş

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yaw böyle saçma bir şey olabilir mi.
ya heker amca zimbabeliyse yada uruguaylıysa,
Bizim notek kağıdı orada geçer mi :p

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
valla banada saçma geliyor ama biri böyle bi olay yazmış ve ben okumuştum. Sanırım bu olay büyük firmalara domainlerini kaptırmamak isteyen kişilerin başvurduğu bir yoldu galiba. Bende böyle bişey varmıdır diye yazdım. Bende merak ediyorum.

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
***.tr siteler için olabilir belki bu tasdik olayı.. Ne de olsa ilgili yer nic.tr. Onlar da Türk..

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domaini kayıt ederken manuel renew ile kayıt edip sonra maili değiştirmek. Whois çeken biri eski bilgileri görecek vb

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5