İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domainin Değeri kaç sene sonra fırlar?

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bildiğiniz gibi bi yabancı pizza.com domaini 2.62 milyon dolara satarak köşelik oldu.Benim soracağım soru ise şu : 4 veya 5 harfli bir domain 10-15 sene sonra tahminen ne kadara satılır ?

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1) Bunu bilmek için müneccim olmak lazım
2) Domainine göre değişir.

Geçen sene 3 harfli .com domain satışı modaydı ve fiyatlar 150 ile 700 arasında değişiyordu. (ortalama ve kötü domainleri kastediyorum. iyilerin fiyatları zaten çok yüksekti)
Bu sene şu sıralar 4 harfli .com domain satışları moda. Ve yine fiyatlar 50-60'la 700 arasında değişiyor. (Ve yine ortalama ve kötü domainleri kastediyorum)
Bu kötü sayılan domainler muhtemelen ileride ihtiyaca binaen belki daha da değerlenebilir ama pizza.com gibi direkt anlam içerek bir domainin artışıyla diğerlerinin artışı kıyaslanamaz. Yani bu konu çok derin ve uzuun bir konu. Kimse "şöyle olur" diyemez.

Hep harfli demişim ama harf değil, karakteri kastettim aslında. onu da ekleyeyim.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
ileride internetin bu şekilde olacağının garantisini kim verebilir?
belki 10-15 sene içinde domain diye birşey kalmayacak yada marduk yüzünden hiçbirşeyimiz kalmayacak!
En fazla 4 senelik bir yatırım düşünmek lazım

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya marduk muş şardukmuş böyle saçma sapan şeyleri düşünmeyin.Dünya 'nın ne zaman ve nasıl yok olacağını Allah dan başka kimse bilemez.

Cevaplar için teşekkürler.Gelecek için yatırım yapmalıyız.Şimdi değersiz görünen 4 harfli domainlerle belki 6-10 sene sonra çok zengin biri oluruz...:D

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya marduk muş şardukmuş böyle saçma sapan şeyleri düşünmeyin.Dünya 'nın ne zaman ve nasıl yok olacağını Allah dan başka kimse bilemez.

Cevaplar için teşekkürler.Gelecek için yatırım yapmalıyız.Şimdi değersiz görünen 4 harfli domainlerle belki 6-10 sene sonra çok zengin biri oluruz...:D

domainleri boş bırakma bence içerik ekliyerekte iyi bir sitedende güzel paralar kazanabilirsin

InnoCent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domainin anlamı ve kalitesi önemli 3 harfli domainler eskiden 3oo 4ooken suanda bi alana bi bedava gibi bişey oldu..sen kaliteli domainler al..O zaman fiyatlar fırlar..

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 harfli, anlamlı ne kadar domain varsa toplayın derim. :)
en fazla 2 sene...

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domaincilerin yaptığı bir geri sayım var.
Mesela LLL.MOBİ ler için bu yapıldı.
Göz göre göre tanesi 40 $ dan satılırken son 300, son 50 diye sayıldı ve en sonuncu alındığında 2 gün sonra fiyatlar 800 $ a çıktı.
% 2000 kar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5