İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domainsponsor.com hakkında

E

European

Misafir
domainsponsor.com a mail attım..
dedim ki elimde 4-5 site var. günlük 7000+ tekil hiti var..
ben bunları değerlendirmek istiyorum. nasul bir çalışma içerisine girebiliriz diye..
bana özel bir link yolladılar..yani sitede bulunan normal " sign up " linki değil..
bu formu doldurun, üye olun, sitelerinizi yazın..size özel çözümler düşünelim diye yazdı amcamlar..

forumu araştırdım.bu firma hakkında herkes bir şeyler yazmış. açıkçası pek tatmin etmedi yazılanlar..
ve soruyorum :

Beyler, bu firma ile çalışan, ödeme alan, olumlu - olumsuz tecrübe yaşayan arkadasları dinlemek isteriz..

lütfen sadece domainsponsor.com'u kullananlar yazsın ki konu açılmasın..

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainsponsor, Afternic vb. sponsorların Sedo'dan teknik birkaç özellik dışında farkı yoktur. O yüzden Sedo'dan atılanların yeni sponsorlar aramak yerine önce Sedo'dan neden atıldıklarını analiz etmeleri gerekiyor. Sedo bazen kurunun yanında yaşı da yakabiliyor ama bu nadiren oluyor, genelde haklı sebepleri var. Hile, kalitesiz trafik vb. Sedo'dan atılmaya sebep olan şeyler, Domainsponsor ve Afternic'ten de atılmanıza neden olur. Önce neden atıldığınızı düşünün, ziyaretçi kitleniz kalitesiz ise o zaman boşuna Domainsponsor da vakit harcamayın. Bu hitinizi başka alanda kullanın. Ya da yabancı hit almaya çalışın sonra başvurun.Türk trafiğinin yabancı bir firmaya katkısı olmuyor. Tecrübelerime dayaranarak söyleyebilirim ki Sedo Türk webmasterları, Türk trafiği için en ideal yer idi. Türkçe domainleri, kavramları en iyi optimize eden ve sponsor reklamları çıkaran firmadır. Domainsponsor, Afternic Türk webmasterlarına göre yerler değil. Uzun vadede buralardan para kazanmak zor Türk trafiği ile. Reklamları Türk trafiğine göre optimize edemiyorlar, absürt domainler için de sorun var, pek absürt reklam çıkmıyor. Türk ziyaretçisi Sedo'da en azından s*x, p*rno gibi kelimeleri görünce tıklıyorlardı, Domainsponsor reklamlarında böyle kelimeler pek geçmez.

Sedo bitti, yaşasın Domainsponsor sesleri yükseliyor. Ben baştan uyarayım. Sedo neyse Domainsponsor ve Afternic odur. Hatta Domainsponsor'un ve Afternic'in katılım şartları daha ağırdır. Domainsponsorla çalışmak için ya yüzlerce domaininiz ya da devasa trafiğinizin olması gerekiyor. Afternic'e üye olmak için ve üyeliğinizi devam ettirmek için her yıl belli bir para ödemeniz gerekiyor. Bu şartları sağlasanız bile trafiğinin tamamı Türk olan bir site buralardan uzun süreli para kazanamaz.

Domain parking bu forumda neden bu kadar gözde anlamış değilim. Halbuki kabaca analiz ettiğimizde, buradaki webmasterların birçoğunun domaini, domain parking için uygun değil. Çok iddialı siteler yapan değerli webmasterlar var ancak domainleri para kazanmak için uygun değil, hitlerini neden daha faydalı alanlarda kullanmıyorlar anlamış değilim. Aktif siteler için Adsense gibi bir hazine var, hem de Türkiye ile bir sorunları da yok, zaten Türk firmalar da reklam veriyor. Bence Türk webmasterları için çok ideal. Domain parking bambaşka bir sektör. Bu sektörde insanlar binlerce dolar verip expire olmuş ancak hiti olan domainler alıyor ve parkederek uzun vadede para kazanıyorlar. Bu sektörde expire olmuş trafik her zaman aktif web trafiğinden daha fazla yararlıdır ve para kazanma ihtimali yüksektir. Domain parking olayının bu kadar gözde olmasının sebebi kanaatimce forumda bazı mesajlara müdahale edilmemesidir. Bazı webmasterlar çıkıp hile yaptıklarını haykırdılar, 5 hesap açıp 5 bin dolar kazandıklarını yazdılar, forum yöneticileri bu tür mesajlara müdahale etmeyince, birçok webmaster bu sektöre girdi. 3-5 $ kazanan oldu ancak çok büyük paralar kaybedenler de oldu. Aktif sitesini kapatıp parkeden ancak para alamayanlar oldu, yazık değil mi :rolleyes: Bu tür forumlar çok kritik, webmasterları yönlendiren yerlerdir. Lütfen biraz daha dikkat...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5