Dos saldırısı

Z

zeynelkoc

Misafir
Cahil' Alıntı:
920 Mbit mi :) nerden yaptıki bunu. turktelekomun root u falanmı: :) böyle bir şeyi yapması için 92 tane dedicated sunucusu olması lazım. çünkü dedicatedlerde 10/100 ethernet vardır ve 10 Mbit in üzerine çıkamazsınız. Diğer bir seçenekte tanesi 2500 $ dan 10 tane 100 Mbit unlimited server kiralarsınız, öyle yaparsınız. 25.000 $ veripte alnan sunucuları böyle bir iş kullanmanın mantığıda, açıklamasıda olamaz.
Zaten ddos un temeli mbit olarak büyük paketler değildir. büyük paketler anında farkedilir ve en fazla 5-10 saniye sürdürebilirsiniz. küt diye bloğu yersin, hem atak yaptığın yerden, hemde hizmeti aldığın yerden.
Ddos ta temel şudur. networkün routeri gelen her paketi kontrol eder, görünen boyut ile gerçek boyutu, aynı ise networke girişine izin verir ve ilgili ip ye veya sunucuya yollar. Bu işlemi dakikada milyonlarca defa yapar. eğer gerçek boyut ile görünen boyut aynı değilse (buna fragment paket denir ), networke girişine izin vermeden birleştirmiye çalışır, bu paket sayısı çoğaldıkça router cevap veremez hale gelir ve down olur.
Bu sebeple Ddos ile ip flood u karıştırmayınız.
makina filan kiraladığı yok

sadece serverlara fso sokarak root erişimi sağlayıp bu saldırıları yapıyor o kişi
 

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
10 Ağustos 2004
Mesajlar
236
Reaction score
2
zeynelkoc' Alıntı:
makina filan kiraladığı yok

sadece serverlara fso sokarak root erişimi sağlayıp bu saldırıları yapıyor o kişi
Zeynel yanlış biliyorsun, aruba.it in tüm makineleri ile yüklendi :D

Birşey daha fso dediğin olay windows ta geçerlidir... Unix de shell :D
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst