İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dosya adı değiştirme sorunu

perkullekul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<%

Function degistir(uzantilar)
uzantilar = Replace(uzantilar,".asp",".___")
uzantilar = Replace(uzantilar,".aspx",".___")
uzantilar = Replace(uzantilar,".htm",".___")
uzantilar = Replace(uzantilar,".html",".___")
uzantilar = Replace(uzantilar,".php",".___")
degistir = uzantilar
End function

Dim objUpload
Dim strFileName
Dim strPath

Set objUpload = New clsUpload
strFileName = degistir(session.sessionID&"_"&objUpload.Fields("ozgecmis_dosya").FileName)
strPath = Server.MapPath("uploaded") & "\" & strFileName
objUpload("ozgecmis_dosya").SaveAs strPath
Set objUpload = Nothing

with response

.write "<script language=javascript>"
.write "opener.document.getElementById('ozgecmis_dosya').value='uploaded/"&strFileName&"'"
.write "</script>"
.write "opener.document.getElementById('dosyaBilgi').innerHTML='CV Dosyanýz,<br><a target=_blank href=uploaded/"&strFileName&"><b>"&strFileName&"</b></a><br>adýyla kaydedilmiþtir'"
.write "</script>"
.write "window.close()"
.write "</script>"

End with
%>

merhaba,
yukarıdaki script kodlarıyla upload ettiğim dosyaların adını değiştiriyorum. upload edilen dosya adını "serkan.jpg" olarak varsayın. bu script dosyaları "654987_serkan.jpg" gibi önüne değişken alarak kaydediyor. sorun şu ki: ie'de sorunsuz çalışan bu script firefoxta çalışmıyor. hata da vermiyor ama dosyayı kaydederken uzantısını kaydetmiyor. sadece değişken adı çıkıyor. örnk: "654987_" gibi... bu sorun hakkında bilgisi olan varsa yardımını esirgemesin. şimdiden teşekkür ederim.

perkullekul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firefox hatası

merhaba sorunu hallettim. zaten sorun yukarıdaki kodlarlada ilgili deilmiş. ama şimdi başka sorunum var. aşağıdaki js kodları firefoxta çalışmıyor. yanlış olan nedir? yardım ederseniz sevinirim.

with response

.write "opener.document.getElementById('ozgecmis_dosya').value='uploaded/" &strFileName&"'"
.write "</script>"
.write "opener.document.getElementById('dosyaBilgi').innerHTML='CV Dosyanyz,<br><a target=_blank href=uploaded/" &strFileName&"><b>" &strFileName&"</b></a><br>adyyla kaydedilmi?tir'"
.write "</script>"
.write "window.Close()"
.write "</script>"

End with

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
='uploaded/" &strFileName&"'"
><br>adyyla kaydedilmi?tir'"

perkullekul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
='uploaded/" &strFileName&"'"
><br>adyyla kaydedilmi?tir'"

doğrudur. veritabanına kaydederkende öyle kaydediyor. şöyle düşünün bu bir cv formu. formu dolduran kişi ie kullanıyorsa dataları veritabanına kaydediyor. ama firefox kullanıyorsa kaydetmiyor. bununda sebebi araştırmama göre firefox ve java arasındaki bir uyumsuzluk. ve aşağıda yazdığım kodlarla alakalı. ama nasıl bir müdahalede bulunmam gerektiğini bilmiyorum.

with response

.write "opener.document.getElementById('ozgecmis_dosya'). value='uploaded/"&strFileName&"'"
.write "</script>"
.write "opener.document.getElementById('dosyaBilgi').inne rHTML='CV Dosyanýz,<br><a target=_blank href=uploaded/"&strFileName&"><b>"&strFileName&"</b></a><br>adýyla kaydedilmiþtir'"
.write "</script>"
.write "window.close()"
.write "</script>"

End with

MuendizZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
with response

.write "<script type=\"type/javascript\">"
.write "opener.document.getElementById('ozgecmis_dosya'). value='uploaded/" & strFileName &"';"
.write "opener.document.getElementById('dosyaBilgi').innerHTML='CV Dosyanyz,<br><a target=\"_blank\" href=\"uploaded/" & strFileName &"\"><b>" & strFileName &"</b></a><br>adıyla kaydedilmiştir';"
.write "window.Close();"
.write "</script>"

End with

NOT : ozgecmis_dosya yazan yerde sondaki 'a' ayrı duruyor diye kalınlaştırınca düzeldi diye öyle yazdım.
Diğer kalınla yazılan yerler düzeltilen yerlerdir.

Düzeltme: 3 Ay olmuş konunun başlatılalı dikkat etmemiştim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito