İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dosya yükleyerek internetten para kazanma - PPD Online Kazanç Methodu!

weberesice

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Müsadenizle sizlere 3 yıldır üzerine çalıştığım PPD Online kazanç yöntemi hakkında bilgiler vermek istiyorum. Webde Sharecash veya Fileice araması yaparsanız karşılaşacağınız yazılar muhtemelen bana aittir ya da benden alıntı yapılmıştır. Hoş, burada da var bir kısım yazılarım :)

PPD İngilizce “Pay per download” ifadesinin kısaltılmış halidir ki “İndirme başına ödeme” anlamına gelmektedir. Yüklediğiniz çeşitli dosyaları, çeşitli ortamlarda çeşitli yöntemlerle paylaşarak indirilmesini sağlarsınız ve kazanç elde edersiniz. Burada “çeşitli” kelimesine dikkatinizi çekmek istedim. Hem dosya türlerinde hem de paylaşım yöntemlerinde aklınıza gelebilecek her türlü “çeşitli” dosyayı ve yöntemi kullanabilirsiniz. Bu noktada bolca hayal gücünüzü kullanmanız gerekebilir. ***** ve telif hakkı içeren dosyalar haricinde her türlü paylaşım yapabilirsiniz.

Amacımız bu sitelere yüklediğimiz dosyaları çeşitli ortamlarda paylaşarak indirilmesini sağlamak. Ancak karşıdaki kullanıcı dosyamızı diğer upload sitelerindeki (Rapidshare, Hotfile, Mediafire… vb) gibi kolaylıkla indiremez. Dosyanın indirilebilmesi için karşılarına çıkacak çeşitli anketlerden (survey) birinin tamamlanması gerekir. Fileice ve Sharecash sitelerini diğer sitelerinden ayıran en önemli fark da budur zaten.

Fakat bu kısma çok dikkat etmelisiniz; anketler…

Ülkemizde bu işin pek tanınmamasının, duyulsa da sıcak bakılmamasının başlıca sebebidir anketler. Çünkü bu tarz sitelerde Türkiye için geçerli anket pek olmaz olsa da çoğu genellikle Mobil kontör istediği için haliyle sıcak bakmayız.

Ancak şu hususlara dikkat edelim; Anketler her ülkeye göre değişiklik gösterir. Anketler zaman zaman kolaylıkla tamamlanabilecek türden ücretsiz olabileceği gibi daha zor tamamlanabilen ücretli anketler de olabilir. Artı bu işten sizin para kazanabilmeniz için sizin bu sitelerden dosya indirmenize gerek yoktur. Siz dosya indirmeyeceksiniz, indirilmesini sağlayacaksınız. Tamamlanan anketin niteliğine göre de kazancımız belli olur. Bir indirmeden $0.40 veya $0.60 gibi miktarlar da kazanabileceğiniz gibi tek bir indirmeden $20 bile kazanabilirsiniz. Karşıdaki kullanıcının işine yarayacak dosyalar paylaştığında seve seve anketi tamamlıyıp indiriyorlar.

Aylık 10000 dolar üzerinde para kazanan üyeler var. Sharecash sitesinde günlük 1000 dolar üzerinde kazanan 3 üye var mesela.

Ben 2010 yılına doğru Sharecash sitesi ile başladım bu işe. 1,5 yıl sonra 2011 başında Fileice sitesine geçtim. Toplamda PPD işinden yaklaşık $33.000 kazandım geçen bu sürede. Hatta 2012 yılına doğru çalıştığım şirketten işten çıkartıldım ve yaklaşık 1 yıldır Fileice ödemelerimle geçiniyorum. Elbetteki geleceği garanti olmayan bir iş – hoş günümüzde hiçbir işin garantisi yok – ama varoldukça da kazanabileceğiniz bir iş… Ben çıkartıldığım iş yerinde aylık 1400 TL maaş alıyordum. Şimdi ise PPD işinden kazancım aylık ortalama 2500-3500 TL. Tabi ki bu tutarlar da az değil ama siz çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Her şey size bağlı.

Aşağıya her iki sitedeki kazanç durumlarımı gösteren kanıtları paylaşacağım merak edenler için.

ÖNEMLİ: Yeni üye olacak arkadaşlar sitelere benim referansımla üye olurlarsa sevinirim. Referansımla üye olmanızın size herhangi bir zararı olmayacağı gibi bana da %5 de olsa alt üye kazancı getirecektir.

Ayrıca referansımla üye olacak arkadaşlara hazırlamış olduğum PPD Online Kazanç Yöntemi kitabını göndereceğim. Bunun için referansımla üye olduğunuz siteyi ve kullanıcı adınızı özel mesajla bana bildirmeniz yeterli.

Ve tabiki eski alt üyelerim de bu kitabı isteyebilirler benden.

Bugüne kadar onlarca hatta yüzden fazla kişiye, alt üyem olsun ya da olmasın bu işi anlattım. Alt üye kazancı elbette güzel ama asıl amacımız insanlar duysun bilsin kazansın. Çünkü maalesef ülkemizde bu iş pek bilinmiyor yada sevilmiyor.

Sharecash sitesine referansımla üye olmak için TIKLAYINIZ
Referanssız direkt üyelik için TIKLAYINIZ

Fileice sitesine referansımla üye olmak için TIKLAYINIZ
Referanssız direkt üyelik için TIKLAYINIZ

Not: Fileice sitesinde üyelikler yönetici onayından geçmektedir. Sahip olduğunuz siteleri ve kullandığınız yöntemleri belirterek bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Fileice sitesinden aldığım tüm ödemelerin listesi:
FILEICE_SON_TUM.png

Fileice sitesinde genel kazanç durumum:
Genel_gorunum2.png

Sharecash sitesinde genel kazanç durumum:

sc_genel.png

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5