Drone Yakalamak İçin Üretilen “Ağ Atan Drone”!

FurkanOymak

0
Onaylı Üye
Katılım
23 Ekim 2014
Mesajlar
928
Reaction score
6
Konum
İstanbul
Drone Yakalamak İçin Üretilen “Ağ Atan Drone”!

Son dönemlerin en marka sektörü haline gelen Drone sektörü, kullanıcı yönünden epey bir yükselişte. Tabikide bu dronelerin kendine göre güvenlik önlemleri de var. Fakat her ne kadar önlem alsanız da dronelerin girmemesi gereken alanlara girmesi dahilinde lazerle, radyo dalgalarıyla yada jammer adı verilen sinyal kesici cihazlarla droneler düşürülebiliyor.

Human-Interactive Robotics Laboratuvar mühendisleri dronelerin girmemesi gereken alanları önlemek için Robotic Falconry adlı droneyi ürettiler. Diğer dronelerden farkı olmayan Robotic Falconry’in tek ayrıcalığı ise ön tarafından açılan silahtan ağ atabiliyor olması. Ağ atabiliyor olması tabikide direk aklımıza Örümcek Adam’ın gelmesini sağlıyor. Bir nevi polisler gibi halkı girmemesi gereken yerlerden önleyen bu drone, diğer droneleride girmemesi gereken yerlerden koruyor yada kasti olarak gönderilen droneleri avlıyor. Hemen aşağıda ise Robotic Falconry yani Ağ Atan Drone’nin videosunu izleyebilirsiniz.

Videoyu İzlemek İçin Tıklayın
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst