İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Dublicate içerik

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar sitelerimi kapatmıştım, bazılarının domainleri parktaydı bazıları da kapalı beklemedeydi. Bu süre bazıları için 1 sene bazıları için 5 sene falan gibi süreler yani. Aramalardan silinmiş tüm içerikleri. Şimdi ben o domainlerimi, cachelerdeki eski kendine ait içeriklerle yeniden açsam bir şey olur mu? Etkisi nasıl olur? İyi mi olur kötü mü olur? Veya yeni domain mi alıp o eski içerikleri girsem? Hangisi daha doğru acaba?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
aynı içeriklerle aynı domainde açman daha iyi olur gibi, çünkü domain eski
etkisi iyi yönde olur bence

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dediğin gibi yaptım fakat aynı şeyi düşünen arkadaşlar olursa onlara bir uyarım var. Eski linkleriniz nasılsa, yine tamamen aynı şekilde linkler üreterek kurun sitenizi. Link yapısını ve link ismini değiştirmeyin. Yoksa onlarca erişilemeyen sayfa oluyor. Ve o sayfalar, eskiyle bütünleştirildiği için öyle bir içerik oluşturmamış olsanız bile indexlenmiş olarak çıkıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5