İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dün başıma gelen bir olay

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
arkadaşlar dün eşimi hastaneye götürmüştük neyse dönerken taksi ye bindik eve kadar geldik 11,67 YTL tuttu bende taksiye 11,60 Verdim taksiden inerken 5 YKR eksik dedi abi bozuk yok bu kadar var dedim istersen 100 YTL vereyim boz istersen dedim bozuk yok dedi neyse biraz tartıştık o sırada bizim peder de gelmiş arabayı park ediyordu dedim 10 ykr varmı sende var dedi gittim taksiye verdim taksimetreye baktım 11.67 tutmuş bende ona kıllık olsun diye dedim 3 kuruşumu ver benim madem öyle kısasa kısas yok nereden bulayım dedi dedim be şerefsiz 5 ykr için bunu yapıyorsan git intihar et ben bazen taksiye bindiğimde 9,30 YTK tutunca valla 10 ytl atıp iniyorum taksiden neyse inmiyorum dedim ver 3 kuruşumu dedim sonra çıkarmış 10 ykr verdi aldım bende taksiden inerken küfür etti tam gaza basıp kaçıcakken murat durur mu cam acıktı tuttum yakasından ama gaza basmıstı yetısemedım en sonunda sıvrı burun ayakkabı vardı bende arka tampona bir vurdum araba içeri girdi o da benim ona hatıram olsun. diyeceğim o ki taksicilerin çoğu insafsız vicdansız daha ağır ithamlarda kullanabilirim ama gerek yok işte gidip suçsuz insanları gasp ederler öldürürler bunlara denk gelmez ki.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Hepsi değil ama minübüscüler ve taksicilerin çoğu öyle nedendir bilinmez:S

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ama yanlış yapmıssın bekle polis çağıralım diyeceksin olayları kendin çözmeye çalışırken sorun çıkabilir.. Sonucta senin ailen var yen doğmuş bebek var.Şimdiden artık değişme adımlarına girmelisin..Artık kendin için değil onlar için yaşayacaksın..

Çoğu böyle yazıklar olsun bu adamların yarısı yattığı yerden para kazanma derdinde adam gibi bir yerde çalış yarısının işlemleri yok yarısı beleş ortada gezer sonra taksiciyiz kafalarına göre fiyat koyarlar vs.

Ankaradada garajdan havaalanına giden taksiciler adamı bitiyiryor.. Resmen adam soyuyorlar.. Ama suç kimde gerçekten bu işi yapanda.

Gerçekten bu işi yapnarlar şikayet etseler.Kimse ortada kalmaz.Onlar bize ne diyorlar. E bize ne dersin ama millet taksiye binmekten çekinecek , korkacak vs..

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
hocam iyi güzel söylüyorsun da 2 kuruş için tatsızlık çıkmasına gerek var mı yad aşikayet etmeye gerek var mı ama böyle şerefsizlere müstaak dün benim yerimde kim olsa yemin ederim o adamı evire çevire döverdi

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aaaahhh aaahhhhhh nerde o çiçek taksiciler :p

Bu tür kazmatörlere müstehak, yerinde kim olsa bir iz bırakır mutlaka :D

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O insanlar sabahtan akşama kadar trafikte psikolojilerini bozuyorlar.Ne kadar anlamaya çalışsakta anlayamayız.Bende çok kavga ettim, 10 ykr istedi 50 ytl verdim boz diye.Benim ki daha utanmaz çıktı aldı bozdu 10 ykr için :D

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
arkadaşlar dün eşimi hastaneye götürmüştük neyse dönerken taksi ye bindik eve kadar geldik 11,67 YTL tuttu bende taksiye 11,60 Verdim taksiden inerken 5 YKR eksik dedi abi bozuk yok bu kadar var dedim istersen 100 YTL vereyim boz istersen dedim bozuk yok dedi neyse biraz tartıştık o sırada bizim peder de gelmiş arabayı park ediyordu dedim 10 ykr varmı sende var dedi gittim taksiye verdim taksimetreye baktım 11.67 tutmuş bende ona kıllık olsun diye dedim 3 kuruşumu ver benim madem öyle kısasa kısas yok nereden bulayım dedi dedim be şerefsiz 5 ykr için bunu yapıyorsan git intihar et ben bazen taksiye bindiğimde 9,30 YTK tutunca valla 10 ytl atıp iniyorum taksiden neyse inmiyorum dedim ver 3 kuruşumu dedim sonra çıkarmış 10 ykr verdi aldım bende taksiden inerken küfür etti tam gaza basıp kaçıcakken murat durur mu cam acıktı tuttum yakasından ama gaza basmıstı yetısemedım en sonunda sıvrı burun ayakkabı vardı bende arka tampona bir vurdum araba içeri girdi o da benim ona hatıram olsun. diyeceğim o ki taksicilerin çoğu insafsız vicdansız daha ağır ithamlarda kullanabilirim ama gerek yok işte gidip suçsuz insanları gasp ederler öldürürler bunlara denk gelmez ki.

sabırlıymışsın

ben olasa idim
taksi durağına kadar gider orda döverdim :)

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
yoldan bindik yaa arabadan inmedim dedim vericeksin 2 ykr yi yoksa inmiyorum taksiden madem öyle kısasa kısas vermezsen 2 ykr mi gasp etti diye polis çağırcam ikimizde uraşırız benim vaktim bol dedim.. :) neyse bana kıllık yaptı şimdi versin 300 YTL arabasını yaptırsın da aklı başına gelsin her müşteri yada her taksici aynı olmuyor..

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
az bile yapmışsın iyice bi dövseydin keşke aklı başına gelseydi.

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bigün esk. den ank. geldik kız arkadaşımla, aştiyi çoğunuz bilir, taksiye bindik selam verdim adam almadı, selama sabaha özen veririm, neyse ben kıllandım, aştiden caddeye çıkınca köprünün yanında inicez bilader dedim,
durdu abi ben yarım saat sıra bekledim bunun içinmi bindiniz arabaya dedi, sen Allah'ın selamını almazsan binende çok olur inende dedim 5 lira attım çıktım. 5 lirayı görünce sustu :D

aslında burda zararlı ben çıktım ama yanımda kız arkadaşım vardı, yanlız olsam kesin karışırdı taksi.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yağmurlu havalarda su sıçratmayı marifet sayan,gideceğin yeri söyleyince araç değişimi var diyip almayan,ne konuştuğundan,ne yaptığından haberi olan, o kadar çok taksi şöförüne sahibiz ki,onların marifetleri saymakla bitmez...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Trafikte beklerken taksimetre sayacının arttığını öğrendim...
Uyuz bir taksici istanbul'da kestirme yol diye soktu trafiğe, yol kestirme oldu belki ama yarım saatte gideceğimiz yere 2saatte gittik, 5YTL ile uzun yoldan ödediğim yere, taksici kestirmesiyle 15YTL ödedik...
Haram olsun o taksiciye, her kuruşu...
Yol Acıbadem - Büyük Çamlıca arası.

SS9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Taksiciler + Minibüscüler sevmedigim kişiler :)

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Bigün esk. den ank. geldik kız arkadaşımla, aştiyi çoğunuz bilir, taksiye bindik selam verdim adam almadı, selama sabaha özen veririm, neyse ben kıllandım, aştiden caddeye çıkınca köprünün yanında inicez bilader dedim,
durdu abi ben yarım saat sıra bekledim bunun içinmi bindiniz arabaya dedi, sen Allah'ın selamını almazsan binende çok olur inende dedim 5 lira attım çıktım. 5 lirayı görünce sustu :D

aslında burda zararlı ben çıktım ama yanımda kız arkadaşım vardı, yanlız olsam kesin karışırdı taksi.

Ben izmirliym ankara da okuyorm. Benzer şeyler başıma geliyor. En basitinden bir bakkal dükkanına girince hayırlı işler abi dediğimde 5 bakkaldan 4 ü cevaplamıyor. Ben ankara da gerçek esnafların cok rahat para kazanabileceğini öğrendim.

Bir kere mp4 player yaptırmak amacıyla bir dükkana girdim adam baktı baktı.. ne kadara aldın sen bunu ? diye sordu. 150 ytl dedim sonra yanındaki ipod lardan 2 tanesini masaya koydu yarı fiyatına vereyim sna dedi. :) Böyle esnaflık
mı olur bilmiyorm? Eğer esnaflık buysa aç kalmaları normal diye düşünüyorum. Halkımız artk paraya doşmuş

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
4 sene şehir dışında okudum tavsiyem istanbul esenler otogardaki sabit taksilere kesinlikle binmeyin bazen boş taksi olmadığında bile o .erefsizlere vereceğim parayı hamala verip çıkışa kadar taşıttırıyorum bavullarımı. İşini doğru dürüst yapan taksicilere çok daha fazla rastlasamda otogarda bir tane sağlam taksici yok ( oranın sabit taksileri )

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bunlar her yerde böyle ama biz bilinçli vatandaşlar olmadığımız için hakkımızı aramıyoruz. Mesela çoğu marketlerde fiyatların sonunda .99 ykr var. Mesela 1.99 ytl olan bir şeye biz 2 ytl veriyoruz ve birşey demeden paramızın üstünü istemeden çıkıyoruz marketten. Halbuki fişte de 1.99 ytl yazar fiyat bellidir ama istemiyoruz. Normalde bu şekilde mahkemeye gitsek paragöz konumuna düşeceğiz. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz... Yazık vallahi...

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
4 sene şehir dışında okudum tavsiyem istanbul esenler otogardaki sabit taksilere kesinlikle binmeyin bazen boş taksi olmadığında bile o .erefsizlere vereceğim parayı hamala verip çıkışa kadar taşıttırıyorum bavullarımı. İşini doğru dürüst yapan taksicilere çok daha fazla rastlasamda otogarda bir tane sağlam taksici yok ( oranın sabit taksileri )

evet onlar dolmuşçuluk yapıyor orada az kavga etmedim taksicilerle :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5