İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dünden Bu Güne Android

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dünden Bu Güne Android

Okuyacağınız konuda Android’in hayal kırıklığı yaratan cihazlarından tutun , müthiş bir gelişme sağlayan cihazlarla kadar bu güne nasıl geldiğini paylaşacağız.

Android’in Google tarafından piyasa tanıtılması ve sunulmasının ardından henüz 5 yıl gibi bir süre geçmiş durumda.Fakat bu 5 yıl içerisinde adeta devrim niteliğinde bir ilerleme kaydetmiş görünüyor.Android şuan akıllı telefon pazarının %75 gibi büyük bir pay sahibi konumunda.Aşşağıdaki resimde Android’in günümüze hangi cihazlarla geldiği ve ne şekilde başarı yakaladığını görebilirsiniz :

Android_yolu.png

Hepimizin aklına şu sorular gelebilir: Android bu kadar kısa sayılabilecek şekilde nasıl böyle bir ilerleme kaydetti?Neden cihaz üreticileri Android işletim sistemini tercih etti?

Bu sorulara Androidsel olarak cevabımız şu : Cihaz üreticileri cihazın donanımsal özelliklerini geliştirmek ile kalmayıp kendi işletim sistemlerinide geliştirmek üzerine de çalışıyorlardı.Fakat cihazlarında Android işletim sistemini kullanarak uygulama ve program geliştirme kısmından belirli bir ölçüde hem kurtulmuş oluyorlar hemde akıllı telefon kullanıcılarını tek bir platformda toplayarak kullanıcılar üzerinde sınırlamaları kaldırmış oluyorlar.Bu kullanıcınında işine geliyor,üretici firmanında.

Android’in neden bu kadar tutmasının sebeplerinden bu sorulara cevap sadece bir kısım olarak düşünülebilir.Tabii ki incelemeler sonucunda daha birçok sonuca varılabilir.Lütfen kişisel yorumlarınızı aşşağıda yorum bölümünden paylaşmaktan çekinmeyin.

Kaynak : Android

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5