İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dünya ‘Clippy’ye Ağlıyor

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Microsoft, 10 yıl boyunca Word programında olmadık yerlerde çıkıp yardım öneren Clippy’ye Office 2007’de yer vermedi.

Clippy’nin “ölmesiyle” hayranları yasa boğulunca Microsoft açıklama yaptı: “Hep sempatiyle hatırlanacak”

Adını belki bilmiyorsunuz ancak bilgisayarla biraz haşır neşirseniz, onu görünüşünden mutlaka hatırlayacaksınız. Microsoft tarafından piyasaya sürülen Office 97 programında ilk kez kullanıcılarla buluşan “Ataş Adam” Clippy, yazının ortasında olur olmaz zamanlarda çıkıyor ve yardım öneriyordu. 4 milyar dolar harcayarak Windows Vista’yı çıkaran Microsoft, Office programının yeni sürümü Office 2007’ye Clippy’yi koymadı. Programı kurduklarında karşılarında Clippy’i göremeyen kullanıcılar yasa boğuldu.

Huzur içinde yat

İnternet forumlarında buluşan kullanıcılar, ataş adamın “ölümüne” ağladı. Mesaj panolarında “Çoğu zaman çıkıp sinirimi bozuyordun. Ama seni çok özlüyorum”, “Uzun gecelerde bilgisayar başında tek arkadaşım sendin. Huzur içinde yat Clippy” gibi sözler yer aldı. Mail yağmuruna tutulan Microsoft konuyla ilgili bir açıklama yaptı. MS Office Sorumlu Müdürü Jensen Harris, “Word 2007’de ‘alet kutularını‘ kaldırdık. Bu nedenle ona ihtiyacımız kalmadı. Onun gidişi bir devrin sonudur. Hep sempatiyle hatırlanacak” dedi.

ALINITI
-------------------------
benimde yeni dikkatimi çekti çok sinir olurdum durmadan çıkıyo diye ama office 2007 tasarım bakımından farklı olduğundan aradığımı bulmakta zorluk çekmiyor değilim

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D .
Bu bazı vakalrdan sonra Türkiye seninle gurur duyuyor kalmıştı dilimize şimdide bu
hepimiz felanız filanız :D ama iyi espri oluyor.
konuyla alakalı olarak ;
İnsanlar gerçekten kaybedince anlıyorlar bir daha görüldü;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5