Dünya Devi Youtube Kar Yapmıyor!

Teknolopi

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mayıs 2014
Mesajlar
318
Reaction score
0
YouTube 2005 yılında 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş bir video paylaşım servisi. 2006 yılında ise Google tarafından satın alındı. Eminiz ki böyle bir servise yatırım yaparken Google’ın aklında büyük planlar vardı. Belki de büyük bir kısmına ulaştı bile. Zira YouTube aylık 1 milyara yakın tekil ziyaretçisi olan bir internet sitesi.

youtube-a-nasil-girilir-masaustu-pc-ipad-5837784_7101_o.jpg


Peki, muhtemelen 1 milyar ziyaretçisi olan bir sitenin tonlarca para kazanacağını düşünüyorsunuz (Wikipedia gibi kendini insanlara hizmet etmeye adamış olanlar hariç). Sizce Google Youtube’dan ne kadar para kazanıyor? Aslında ne kadar kazandığı hakkında bizim de pek bir bilgimiz yok. Ancak kesin olan bir şey var ki o da Google‘ın YouTube‘dan elde ettiği gelirden memnun olmadığı. Zira şirketin YouTube aracılığı ile herhangi bir kar elde etmediği söyleniyor.

youtube-for-android-lets-you-watch-videos-mostly-offline-updated-8bb4ae8a43.jpg


YouTube‘un, aslında internetteki hemen her sitenin, başlıca gelir kaynağı reklamlar. Ancak kullanıcılar videoları daha çok site dışı yerlerden kullanmaları sebebi ile şirket reklamlarından beklediği verimi alamıyor. Google bu sorunu yakın bir zamanda tanıtacağı YouTube Music Key gibi ücretli servisler ile ortadan kaldırmayı deneyecek. Muhtemelen beklediği başarıyı elde edecektir ancak merak konusu olan şey şirketin beklediği geliri elde edemediği takdirde YouTube‘u satmak ya da kapatmak gibi bir yola başvurup başvurmayacağı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, YouTube gibi dev bir şirketin beklediği verimi alamaması ne kadar normal ?

Kaynak: YouTube Kar Yapmıyor


 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst