İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dünyadaki En İyi Futbol Oyunu: FIFA 16

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0

Küçükken oynaması daha kolay olduğu için PES oynardım fakat büyüyünce FIFA’nın gerçekliğine, oynanış biçimine adeta aşık oldum. O gün bugündür yıllardır FIFA oynuyorum. Özellikle geçen yıl sürekli FIFA 15 oynardım. Yapılan transferlerden sonra ve her yıl FIFA’ya gelen yenilikleride bildiğim için FIFA 16’nın çıkmasını aylar önceden beklemeye başladım. FIFA 16 çıkar çıkmaz, hemen arkadaşımla gidip oynadık bir kafede. Adeta bayıldım! Grafikler daha güzel olmuş, arayüz şık ve oyun her zamankinden daha gerçekçi. Hadi biraz detaylı inceleyelim :)

Öncelikle dediğim gibi FIFA 16 da daha şık, renkli ve güzel duran bir kullanıcı ara yüzü yapılmış. Ayrıca stadyumlar da daha gerçekçi yapılmış, özellikle taraftarlar gerçek birer insan gibi duruyor. Oyunu oynarken özellikle Türkiye liginde oynuyorsanız arkadan taraftar marşlarını duyabiliyorsunuz ki bu beni çok mutlu ediyor. Ayrıca taraftarlar bütün maç boyunca olumlu ve olumsuz tepkiler veriyorlar. Sanki gerçekten o an o maç oynanıyor ve bütün takımı siz yönetiyorsunuz, bir oyundan daha ne bekleyebiliriz ki? :)

Her ne kadar çoğu oyuncunun yüzlerini çok gerçek yapsalarda, bir çok oyuncunun yüzünü de hiç benzetememişler. Bu konuda hala biraz eksiklerinin olduğunu düşünüyorum. Fakat yine de çok ciddi bir eksiklik yok bence. FIFA 16’nın oynanışına bakacak olursak, FIFA 15’e göre oyun hızı biraz daha yavaşlatılmış. FIFA 16’yı oynarken bütün sahaya hakim olabiliyorsunuz, hızlıca pozisyon üretmek zorunda kalmıyorsunuz yani fazladan 1 saniyeniz falan olabiliyor düşünmek için. Bu değişikliğin güzel olduğu düşüncesindeyim, eskiden düşünmeden pas verip pozisyon üretmeye çalışırken 16’da her yerden gelen adamları görüp dikkatlice atak yapabiliyorum.

Ayrıca bek oyuncuları FIFA 16’da, eskiye göre daha çok atağa katılır durumda. Birden defans bölgesinden koşup, kanattan atağa destek veriyorlar ki bu oyunu cidden daha gerçekçi kılabiliyor. Onun dışında kalecilerde geliştirilmiş, kolay kolay hata yapmıyorlar. FIFA 16’da yapay zeka geçen yılki oyuna göre daha iyi hale getirilmiş durumda. Bu da saçma sapan goller yiyip sinirlenmenizi engelliyor :)

Sonuç olarak FIFA 16’nın bütün olumlu ve olumsuz özelliklerini karşılaştırdığımda, oyunun hala çok güzel olduğunu söyleyebilirim. FIFA 15’ten 16’ya ilk geçtiğinizde oyunu oynarken biraz alışma problemi yaşayabilirsiniz. Fakat bir kaç maçtan sonra alışıyorsunuz ve oyunun yeni halini daha çok seviyorsunuz. FIFA 16 alınır mı derseniz, eğer tam anlamıyla bir FIFA’cıysanız, FIFA 15’i de severek oynuyorsanız, hiç düşünmeden 16’yı alın ve oynayın derim. Ayrıca bu oyuna vereceğiniz para, eğer ki bir oyun severseniz, boşa gitmeyecektir emin olun :)

Not: Dünyadaki en iyi futbol oyunu benim için FIFA'dır. Son çıkanı 2016 olduğu için haliyle FIFA 16 olarak tanıttım. PES bana göre grafik ve gerçekçilik olarak bir kademe daha altta. Tabi herkesin zevki farklıdır :)

Kaynak: FIFA 16 İncelemesi - Yazarbaz.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi