İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Durup dururken nasıl PR3 oldum?

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Merhaba,

Bugün sitelerde öylesine gezerken bir seo aracına denk geldim ve seoyla, optimizasyonla pek ilgilenmeyen biri olduğumdan merak ettim denedim. Pagerank 3 olduğumu gördüm. En son ne zaman baktım bilmiyorum ama o zaman 0'dı, şu an ise 3 gözüküyor. :peh:

Şaşırmamın sebebi ise link değişimi yapmamam. Yani site içinde toplam 36 link olduğu yazıyor mesela ama bunların sadece 1'i dışarıya yönelik. Onu da yeni ekledim. PR konusunda pek bilgili olmadığımdan bir şey de diyemiyorum.

Ayrıca hitim de öyle çok değil, kim link vermiştir bana bilmiyorum. :peh:

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Üzümünü ye bağını sorma, ayrıca farklı yerlerden de sorgulat.

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
niye bağını sormasın anlamadım. 0 dan 3 olmak iyi bişey ve bağını bilse çok faydalı olur kendi için. google saçmalıklarından biri değilse tabi.

Zaten o yüzden merak ediyorum. 1 link çıkışım var, onu da dün ekledim. Link değişimi falan da yapmıyorum ki PR artsın. :peh:

Yanlışlık oldu sanırım. Google'dan da yanlışlık pek beklemiyorum aslında.

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
bende aynı durumdayım,bi site mde sadece 5 yazı var,ama pagerankı 4 oldu:) hiç ilgilenemiyordum,ama artık temel sitem olacağı kesin gibi:)

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
niye bağını sormasın anlamadım. 0 dan 3 olmak iyi bişey ve bağını bilse çok faydalı olur kendi için. google saçmalıklarından biri değilse tabi.

Espiri olması mahiyeti ile yazdım. Zaten durup dururken nasıl pr3 oldum adlı konuyu açarak sorgulmaya başlamış bile. Kolay gelsin.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Domain yaşı eski olabilir, yada siz farkında olmasanızda size link vermiştir bazı siteler. Forumlarda falan belki sitenizin linleri dolaşıyordur.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şimdi bende okuyunca farkettim cidden pr güncellemesi olduğunu bir sitem pr1 den 3 e yükselmiş onun dışında pek bi değişiklik yok olsun ama bunada razıyım ben :)

ErdeM

0
Onaylı Üye
Reaction score
32
bugün PR güncellemesi oldu, sitenizin pr değerinin yükselmesi için birinin size link vermesi gerekmez.Google bir çok şeyle sınar siteyi hoş son yıllarda bu etkenlerin sonuçları saçma ve adil olmamasının akabinde pek önemi kalmadı.

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Domain yaşı eski olabilir, yada siz farkında olmasanızda size link vermiştir bazı siteler. Forumlarda falan belki sitenizin linleri dolaşıyordur.

Domainim 4 aylık. Sık olmasa da arama yapıyorum link veren var mı diye, ama pek yok. PR1 bile yapmaz yani o kadar link. :peh:

bugün PR güncellemesi oldu, sitenizin pr değerinin yükselmesi için birinin size link vermesi gerekmez.Google bir çok şeyle sınar siteyi hoş son yıllarda bu etkenlerin sonuçları saçma ve adil olmamasının akabinde pek önemi kalmadı.

Öyle olabilir. Yazılarım ve temam özgün. Seo olarak eklenti kullanıyorum sadece.

Şurada tanıttığım blogtan bahsediyorum: http://forum.iyinet.com/yeni-site-tanitimlari/169391-ta-daa-kisisel-blogum-cremole-com.html

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Siten dmoz kayıtlı ve 250 nin üzerinde backlinki var. PRli olanlar olmayanlar var. Bu duruma fazla şaşırmamalısın. Backlinklerinin tam listesini WM Toolsdan inceleyip Pr yi nereden aldığını anlayabilirsin.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47

Oda bir ihtimaldir tabikide

Google PR konusunda linklerden daha farklı triterleride göz önünde bulundurur. Google algoritmalarında sürekli birşekilde güncelemeler ve değişimler yapmaktadır. Bu değişimleri bazen geç farkediyoruz.

Durup dururken neden PR değerim 123456... oldu bu başlıklar şuan yoğunluktaki başlıklardır. Sitesini daha yeni açan ve daha bir haftalık site bile PR456 değerini alabilirse o halde akla gelmesi gereken tek şey vardır. Google neye göre bu değeri veriyor? Pagerank algoritmasındaki değişik nedir ve neden böyle bir gereksinim duydu? Onuda ilerleyen günlerde anlayacağız ve araştırmalarımın sonucunu foruma nakledeceğim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi