İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Düşen domainler üzerine soru..

OGAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar;

benim teknekirala.com diye bir zamanlar domainim vardı ve tatildeyken süresi bitmiş ve pat diye kapılmış..
Bu olay olalıda baya oldu biliyorum yapılacak birşey yok.

Ben domain şirketi panelden düşen domainleri görüyor eğer ismini beğenir ise kendisi alıyor beğenmiyor ise boşa bırakıyor diye düşünüyordum.
Bu sitede bir kaç yazı okuduktan sonra kafamda bir kaç soru işareti kaldı acaba bilgisi olan açıklaya bilirmi?

Bir domain düşünce onu domain şirketi görmüyormu?
Eğer görüyor ise bir güzel domainlerin düşmesi gerçekten çok zor geliyor şirket kendine yada tanıdığının birisi adına alır ben kendi domainim için şirket aldı diye düşündüm açıkcası, ancak bu sitede ciddi anlamda düşecek domainleri takip edecen arkadaşlar var peki bu yöntemle domain alan oluyormu?

Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa güzel olur:)
HoşçaKalın

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin domainin pat diye düşmemiştir. Domainin süresi bittiğinde senin 40 gün süresince uzatma hakkın vardı sen uzatmayınca domain düşmüş. Çoğu domain şirketi düşen bazı domainleri kendisi regliyor duruma göre ve daha ilerde açık arttırma yöntemi ile satıyor. Birde düşecek domainleri almak için bazı şirketlerin sunduğu backorder sistemi var . Bu sistemde domain için belli bir rakam öneriyorsun şirket senin adına domain düşer düşmez reglemeye çalışıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5