chat ege.net

Düşünce Okuma Tekniğine Giden Yol; Tekniği Keşfedin

Psilocybn

Onaylı Üye
Katılım
28 Ağu 2012
Mesajlar
168
Yaş
29
Konum
İstanbul
Bir başkasının aklından geçeni okuyabilmek için her şeyden önce gereken bilgileri öğrenmiş, belli bir temel edinmiş olmanız gerekir. Bilginin temininin ardından bize duyu organlarımızdan en başta gözler yardım edecektir. Gözlerimizi, bugüne kadar alışmış olduğumuz görme işlevi dışında insanların düşüncelerini ve fikirlerini öğrenmede nasıl kullanacağımızı birçok örnekle göstereceğiz. Gerçekleri anlayarak ve görerek öğrenmenin mümkün olduğunu kanıtlayan bu yaklaşım, teorik bilgilerin pratik bilgilere dökülmesine de yardımcı olacaktır. Hayatımız pratikler üzerine kurulu bir organizasyonlar bütünüdür. Ama teorik bilgiler de programlı bir şekilde düşünce okumamızı sağlamaya katkıda bulunacaktır.
Karşınızdaki size bir şeyler anlatırken onun söylediklerine değil duruşuna, mimiklerine ve jestlerine bakarak doğruyu söyleyip söylemediğini anlamanız mümkündür. Bu şekilde muhatabınızın düşüncelerini rahatlıkla okuyabilir, gerçekte ne söylemek istediğinin farkına varabilirsiniz. Temeli gözleme dayanan bu tekniği tam olarak kavradığınızda artık sizin özel çabanız olmaksızın, gereken durumlarda otomatik olarak bu yeteneğinizin nasıl devreye girdiğini göreceksiniz. Düşünce okuma, insanların en büyük sorunu olan “hayatın kontrolü” hususunda bizim en büyük yardımcımız olacaktır. Ancak bunun için bazı bilgi ve işaretlere ihtiyacımız vardır. Bu bilgi ve işaretlerin tamamı ise yaşamımızda zaten mevcuttur. Önemli olan hatımızdaki bu kesitleri doğru olarak tespit edip onlardan nasıl istifade edebileceğimizi öğrenmektir. Bunun için en başta kesin ve net bir “bilgi” yolumuz olmalıdır. Kimileri için çok kolay kimileri içinse çok karmaşık olan bu süreç, ancak yeterli bir bilgi yoğunluğu ile tamamlanabilir.
Düşünce okumadaki tekniği daha iyi kavrayabilmek için daha kapsamlı bilgilere ihtiyaç vardır. Çünkü karşıdakinin ne düşündüğünü kesin ve net olarak okuyabilmek temel bir alt yapı ve bilgi birikimi gerektirir. Düşünce okumada; kuşkulandığınız kişilere karşı psikolojik tekniği kullanarak, günlük yaşantınızda diyalog halinde bulunduğunuz kişilerin ise beden diline bakarak başarılır olabilirsiniz. Diyaloglarınız sonucu elde ettiğiniz psikolojik örnekleri daha da genişleterek başka kişiler ve olay için de kullanabilirsiniz.
Bir kişinin hoşlanır görünüp hoşlanmadığını, ister görünüp istemediğini, ilgilenir görünüp ilgilenmediğini, söylediklerinin yalan olup olmadığını düşünce okuma tekniği ile öğrenebilirsiniz. Genelde insanlar güven verme konusunda ısrarlı davrandıklarından beden dilini de bu duruma göre ayarlarlar. Bu nedenle ölçü ve ayarlarda tutarsızlığı anlayabilmek için uzun bir süreye ihtiyacınız vardır. Bu süre, psikolojinin size nasıl yardımcı olacağını gösterecektir. Çünkü kişi size inanmanızı istediği bir hikaye anlatacak ve bu hikayenin gerçekliğinin ölçülmesi zaman alacaktır. Bu nedenle düşünce okumada her konum, her davranış, her söz değişik taktiklerle anlaşılabilecektir. Başarılı olabilmek için ısrarlı ve istikrarlı olarak düşünce okuma yollarını izlemek gerekir. Burada anlatılanlara göre bir program yapar ve elinizdeki bu programa gerçekten riayet ederseniz, doğru yolu bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Tekniğin uygulanmasını daha iyi kavrayabilmek için gerçek hayattan seçeceğiniz belirgin ve net örneklerle onu destekleyebilirsiniz.
Unutmayalım ki, suçlu bir insan suçunu itiraf etmez, hiç kimse “Benim yoğurdum ekşi” demez. İnsanların memnuniyetini herhangi bir durumda, memnuniyetsizliğini ise çoğunlukla olumsuz, olağandışı durumlarda öğrenebilirsiniz.

Kaynak; http://psisik.org/dusunce-okuma-teknigine-giden-yol-teknigi-kesfedin
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst