chat ege.net

Düşünce Okumada Beden Dili

Psilocybn

Onaylı Üye
Katılım
28 Ağu 2012
Mesajlar
168
Yaş
29
Konum
İstanbul
Beden dilinden yola çıkarak kişinin düşüncelerini okumanız sadece 3 saniye ile 5 dakika arasındaki bir zaman diliminde gerçekleşir. Bunu gerçekten istemek, bir kişinin düşüncesini okumayı %99 başarmak anlamına gelmektedir. “Ben bunu kesinlikle istiyorum” deyip, kendinizi konsantre ederek tekniği uyguladığınız taktirde, ilk bakışta hissettikleriniz kesinlikle doğrudur. Her şeyin bu kadar kolay olamayacağını düşündüğünüzü hisseder gibiyim; ama burada vereceğimiz bilgilerden de yola çıkarak rahatlıkla düşünceyi okuyabilirsiniz. Yeter ki tekniği doğru öğrenin ve doğru zamanda uygulayın.
Bir insanın ne kadar ilgili olduğunu belirleyebilmek için ilgisi ölçülen kişinin bedeninin, durum veya nesneye yönelik olup olduğuna bakmak gerekir. Gözlerin uzun süre bakması, ağzın açık olması ve bedenin tam olarak onu kucaklayacakmış gibi durması kişinin ilgili olduğu anlamına gelir. Eğlendirici bir konuşmada beden dili rahattır. Sorunlu bir konuşmada beden dili rahattır. Sorunlu bir konuşmada ise gergindir, kişi duruşunun nasıl olacağına bir türlü karar verememektedir.
Beden dilini çözümlemede asıl önemli olan kendinize olan inancınızdır. Çünkü karşınızdaki kendini size farklı şekilde tanıtarak sizi kandırmaya çalışacaktır. Bu nedenle kendinize güvenin ve güveniniz doğrultusunda karar vermeye çalışın. En son inanmanız gereken kişinin, kendiniz olduğu yanılgısına düşmeyin.

Kaynak; http://psisik.org/dusunce-okumada-beden-dili
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst