İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Duvar Kağıdı olarak ayarlama

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Arkadaşlar, sitemdeki bir resmi ziyaretçinin duvarkağıdı olarak ayarlaması için link yapmak istiyorum. bunu yapmak mümkün müdür? yardımlarınızı bekliyorum

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) istemiş olduğun çok güzel ama güvenlik nedeniyle bu mümkün gözükmüyor. kısa bir araştırma yaptım ziyaretci tarafında ancak .hta dosyası yada vbs çalıştırman gerekiyor executing olduğundan virus programları buna block koyuyor user32 apisini kullanarak yapmak mümkün ama bunuda yakalaması muhtemel. yani imkansıza yakın bir olasılık.
.vbs dosyası yanlış yazmadıysam tabi daha fazla bilgisi olan arkadaslar vardır.

SPI_SETDESKWALLPAPER = 20
Dim duvar_kagidi As String
Dim duvar_kagidi = "C:\Documents and Settings\$user\Local Settings\Temporary Internet Files\dosya.bmp"
x = SystemParametersInfo(SPI_SETDESKWALLPAPER, 0, strBitmapImage, 0)

bunu temporary internet files yüklettikten sonra tetiklemen lazım o nasıl yapılır bilmiyorum ama ugrastım olmuyor.

Js ile yapılıyorsa bilenler paylasırsa sevinirim kafayı yedim :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ilgin için teşekkürler. sanırım asp kodu, asp yi pek bilmiyorum php ile de aradım bulamadım bi türlü

yani böyle bi kod olsa çok hoş olur di mi? sanki bi yerde görmüştüm ama bi daha denk gelemem heralde :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5