İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Duyarlı (Responsive) tasarımda genişlik sorunu

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Merhaba arkadaşlar

Sıfırdan bir tema yapmaya çalışıyorum. Aşağıdaki resimde belirttiğim gibi oradaki resim topluluğunu responsive tasarıma uygun şekilde genişletmek istiyorum.

CSS stil dosyasına nasıl bir kod yazmak lazım?

Sorunu yaşadağım temanın adresi: ***

Bir babayiğit çıkıp şunu çözsün yahu. Saatlerce uğraştım; ama yapamadım.

Uğraşan herkese teşekkür ederim.

HDbLb5Y.jpg

Hapsher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@media only screen and (max-width:800px){
#ornek{width:300px;}

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
@Hapsher hocam bu resimli alan iframe içinde. siz normal bir responsive kodu yazdınız.

Hapsher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pekala detaya inelim. iframe ile çağırdığın sayfanın kontrolü sende değildir diye varsayıyorum.

Maalesef bunun genişletilebileceğini sanmıyorum yapmasını bilen varsa bende yeni bir şey öğrenmiş olurum. (Senin resimler 700 px e sabitlenmiş). Başka bir yöntem bulamadın mı bunun için. Bu arada tema responsive başarılı çalışıyor.

Not: Tumblr hakkında hiç bir deneyimim yok. Kendin yerleştiremiyor musun iframe ile çağırdığını?

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
700-500-400-250 piksel çerçevelerinden birini seçmek gerekiyor. Mecburen iframe yani.

Aynısı video için de geçerli. Ama ben videonun iframe css ayarlarını responsive olarak yapılmış bir şekilde yabancı bir siteden buldum. Demek ki bu da olabilir (?) diye düşünüyorum.

Örnek videoyu şimdi yayınladım bakabilirsiniz hatta.

Hapsher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belirttiğin videonun sayfasında zaten 1079px olarak ayarlanmış eğer sen onu (atıyorum)1200px e getirebilirsen işte o zaman oluyormuş (!) diyebilirsin.

Seni kısıtlayan http://8test.tumblr.com/post/59001932959/photoset_iframe/8test/tumblr_mrxjirzbUt1seshbv/700/false işte bu. Bunu değiştirebilirsen sorunun çözülür. Aslında resimler 1280 px genişliğinde ama script ile 700 px e ayarlanmış.
Senin için en güzel çözümü şu muhtemelen tumblr içerisinden değiştiremiyeceksin. O yüzden;
1-) Eğer her hangi bir kullandığın sunucu varsa scripti sana uygun yazıp oraya atacaksın ve çağıracaksın.
2-) Eğer kullandığın sunucun yoksa Google Drive (Ücretsiz ve Güvenilir Olduğu İçin) üzerinden scripti atıp çağıracaksın (Herkese Açık Olarak İşaretlemeyi Unutma)

Bunlardan herhangi birini yaptıktan sonra eklemek istediğin resimleri oradan düzenleyeceksin.

Yani kısacası ya uzun yoldan istediğini alacaksın ya da Tumblr amcanın izin verdiğine katlanacaksın.

Bu düzenlemeleri yapabildiğine göre muhtemelen demek istediğimi anlamışındır. Ancak eksik nokta varsa sorabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5