İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Duyuru: Forumumuzda Yenileme Çalışmaları

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Forumumuzda yenileme çalışmalarına başladık. Bazı kategori isim ve bölümlerinde değişiklik yapılıyor.
Eklenmesini istediğiniz bölümler varsa bize yazabilirsiniz.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Wordpress Tema&Eklenti sorunları olmalı; aslında her konuda lazım bu sorunlar bölümleri :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
hiç alakasız yerlere konu açıyoruz da onun için demiştim; örn: Web İpucu konusunda birsürü soru var

Doğru tespit. Ama her türlü soru o bölüme açılmış. Neden böyle bir şey yapılıyor anlamış değilim. Hostingle ilgili bir soru da oraya açılmış. Hosting bölümü var.

Blogger bölümü acılması güzel olabilir bence... sadece bi düsünce Eif

Blogger kullanıcılarına özel blogger bölümümüz açılmıştır. Güzel öneri mustix :harika:

http://forum.iyinet.com/blogger/

T

themaniac

Misafir
dini bolum olabilir. diger kismina dini konu acilinca tepkiler oluyordu. direk dini konu kismi olursa faydali olur tahminimce

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
dini bolum olabilir. diger kismina dini konu acilinca tepkiler oluyordu. direk dini konu kismi olursa faydali olur tahminimce

Öneri için teşekkürler. Bu konuda çok farklı görüşler olduğu için yönetim olarak konunun üzerinde düşünüyoruz. Diğer arkadaşlar da faydalı olacağını düşünüyorlar mı?

Nightwall

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
bence dini kategoriye gerek yok. O konular diğer bölümüne açılınca daha faydalı olur bazen konuya laf atmak için gelen arkadaşlar iyi dersler çıkarabilirler ama dini bölümde açılırsa konu onlar girmez bile !!

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bence dini kategoriye gerek yok. O konular diğer bölümüne açılınca daha faydalı olur bazen konuya laf atmak için gelen arkadaşlar iyi dersler çıkarabilirler ama dini bölümde açılırsa konu onlar girmez bile !!

mantığına hayran kaldım

T

themaniac

Misafir
olay da o zaten hocam. diger bolumu olunca ilgisiz insanda girio sonra sacma sapan yorum yapip tartismalar aciliyor. ama direk dini konularin yeri olursa kimse gecipte yaa kardesim bu konunun burda ne isi var diyemez. Calvin'in dedigine benzer "biz yahudi degiliz ki islam'la ilgili birsey paylasilinca sorun ediyoruz"

bence dini bolum acilmali

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
-üyelerin özgürce yazabildiği bir bölüm (kişisel takılmaca, yine kurallar dahilinde yazılarımız olabilir
-türkçe wordpress tema bölümü
-dini bölüm olmamalı, yeri gelirse off topic tartışırız
-etiket özelliği olmalı, açtığımız konulara etiket girebilmeliyiz
-web ipucu bölümü ve web ders bölümündeki sorular kaldırılmalı, istenirse alt forum olarak bu soruları listeyebilirsiniz
-sosyal ağlardaki alt forumlara facebook neden konulmamış acaba? ayrıyetten elektronik ticaret bölümüne konulmuş, facebook demek ticaret demek midir?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
olay da o zaten hocam. diger bolumu olunca ilgisiz insanda girio sonra sacma sapan yorum yapip tartismalar aciliyor. ama direk dini konularin yeri olursa kimse gecipte yaa kardesim bu konunun burda ne isi var diyemez. Calvin'in dedigine benzer "biz yahudi degiliz ki islam'la ilgili birsey paylasilinca sorun ediyoruz"

bence dini bolum acilmali

Bu kategorinin açılıp açılmaması şu anda düşünülüyor.

Başka önerisi olan?

-üyelerin özgürce yazabildiği bir bölüm (kişisel takılmaca, yine kurallar dahilinde yazılarımız olabilir
-türkçe wordpress tema bölümü
-dini bölüm olmamalı, yeri gelirse off topic tartışırız
-etiket özelliği olmalı, açtığımız konulara etiket girebilmeliyiz
-web ipucu bölümü ve web ders bölümündeki sorular kaldırılmalı, istenirse alt forum olarak bu soruları listeyebilirsiniz
-sosyal ağlardaki alt forumlara facebook neden konulmamış acaba? ayrıyetten elektronik ticaret bölümüne konulmuş, facebook demek ticaret demek midir?

Önerilerin için teşekkürler.
- Kişisel takılmaca derken söz sende kategorisi buna uygun değil mi? Bu konuyu biraz daha açar mısın?
- Türkçe wp tema bölümünü açacağım.
- Aşırı etiketleme ve spam olmasın, seo açısından zarar görmeyelim diye bu konuyu araştırayım.
- Web ipucu, web derste sorular diye alt kategori yok. Postları mı kaldıralım?
- Elektronik ticaret bölümünde facebook ticaret konuları var. Zaten vardı. Webmaster genelde de Sosyal ağlar yer alıyor genel olarak. (edit: face konusuna bakıyorum)

adapazarli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yenileme çalışmalarınız hayırlı olsun.
Umarım forumun eski aktifliğine ulaşması için güzel çalışmalar olur..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
Bu kategorinin açılıp açılmaması şu anda düşünülüyor.

Başka önerisi olan?

Önerilerin için teşekkürler.
- Kişisel takılmaca derken söz sende kategorisi buna uygun değil mi? Bu konuyu biraz daha açar mısın? söz sende bölümündeki konular farklı, ben kendmice takılmak istiyorum
- Türkçe wp tema bölümünü açacağım. iyi olur
- Aşırı etiketleme ve spam olmasın, seo açısından zarar görmeyelim diye bu konuyu araştırayım. maximum etiket sayısı x veya xx kadardır eklentisi vardır mutlaka
- Web ipucu, web derste sorular diye alt kategori yok. Postları mı kaldıralım? bölüme uygun olmayan konular var, soru soruluyor mesela, onlar oradan alınmalı
- Elektronik ticaret bölümünde facebook ticaret konuları var. Zaten vardı. Webmaster genelde de Sosyal ağlar yer alıyor genel olarak. (edit: face konusuna bakıyorum)
http://forum.iyinet.com/sosyal-aglar/
bu bölümde de ticaret konuları var, ayrıştırma yapılmalı

-iyinet daha sosyal bir alan olmalı, nasıl olacağını bilmiyorum.

-illegal konu açan kişiler banlanıyor, konusu kilitleniyor ama konu içeriği orada kalıyor, banlanan kişi ise amacına ulaşıyor,

-kurallar tekrar gözden geçirilmeli
http://forum.iyinet.com/yeni-site-tanitimlari/135271-site-tanitimi-yeni-kural.html
forumdaki üyeliğini silen birisinin kuralları öğretmesi saçma, trgynin kuralları silinip tekrar yazılmalı

-yeni üyelere inisiyatif sağlanmalı, adam üye oluyor ama üye olduğuna pişman oluyor, 50 mesaj sıkıntısı çekiyorlar, konusuna bakılana kadar iş işten geçmiş olabilir, belki de web sitesi ile ilgili acil öğrenmesi gereken bişeyler vardır

-profil yorumlarında link kullanamıyoruz, bunu neden uyguluyorsunuz?
-daha dinamik bir yönetim istiyorum(z), 1 gün var 5 gün yok olan kişiler görüyorum

-forumda alınan profil yorumu bildirisi yazısı devrik cümle.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
http://forum.iyinet.com/sosyal-aglar/
bu bölümde de ticaret konuları var, ayrıştırma yapılmalı

-iyinet daha sosyal bir alan olmalı, nasıl olacağını bilmiyorum.

-illegal konu açan kişiler banlanıyor, konusu kilitleniyor ama konu içeriği orada kalıyor, banlanan kişi ise amacına ulaşıyor,

-kurallar tekrar gözden geçirilmeli
http://forum.iyinet.com/yeni-site-tanitimlari/135271-site-tanitimi-yeni-kural.html
forumdaki üyeliğini silen birisinin kuralları öğretmesi saçma, trgynin kuralları silinip tekrar yazılmalı

-yeni üyelere inisiyatif sağlanmalı, adam üye oluyor ama üye olduğuna pişman oluyor, 50 mesaj sıkıntısı çekiyorlar, konusuna bakılana kadar iş işten geçmiş olabilir, belki de web sitesi ile ilgili acil öğrenmesi gereken bişeyler vardır

-profil yorumlarında link kullanamıyoruz, bunu neden uyguluyorsunuz?
-daha dinamik bir yönetim istiyorum(z), 1 gün var 5 gün yok olan kişiler görüyorum

-forumda alınan profil yorumu bildirisi yazısı devrik cümle.

Kişisel Takılmaca http://forum.iyinet.com/kisisel-takilmaca/
Wordpress Türkçe Tema http://forum.iyinet.com/wordpress-turkce-tema/

Diğer önerilerine de bakıyorum. Teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5