İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

e-gold mu stormpay mi?

Y

YaraMaZzz

Misafir
e-gold hesaba herhangi bir şekilde direk ödeme yapmıyor ve aracı şirketler aracılığıyla hesaba para aktarabiliyorsunuz (banka hesabınıza bu aracı şirketlerle para aktarabiliyorsunuz)

stormpay ise şu an sadece çek ödemesi yapıyor..

hangisi daha uygun????

not1:e-gold'un pahalıya patladığını duydum ama çek bozulma sorunu çıkarmı onu da bilmiyorum aslında ben hiçbişey bilmiyorum :D

not2:bana kızıp daha sen oralarda mısın bırakmadın mı hala diyen falan varsa boşuna uğraşır hevesimi almadan bırakmam lütfen anlamaya çalışın beni ya da hiç boşuna yorulmadan anlamış olun :D

evet görüşlerinizi bekliyorum her biri altın değerinde benim için e-gold mu stormpay mi ?

:)

hayrettinbas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
e-gold kazançlarım arttıkça bu e-gold un kullanımıuna töneldim biraz ben doğal olarak :) e-goldu banakay treansfer eden bi çok firma ya da site herneyse buldum ama bnaya bi komisyon alıyorlar. komisyonlşar sabit olduğu için ne kadar daha çok kazancı bi seferde yollarsan o akdar daha iyi. Ayrıca son zamanlarda e-gold kabul eden domain register ve hosting şirketleri de buldum. diğer topiclerde paylaşmıştım

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
stormpay in ülke listesinde türkiye yok

Y

YaraMaZzz

Misafir
ya bu eksik güncellemeler insanı deli ediyor ! ama anlarız şimdi işin özünü;

user agreements'da dediğin gibi ülkemiz izin verilmeyen konumunda ama faq öyle demiyor şöyle diyor;

The following countries are NOT ALLOWED:
Cuba, Nigeria, Iran, Iraq, Libya, Afghanistan, North Korea, Syria, Indonesia.

ben faq'ı daha geçerli konumda görüyorum zaten çoğu site user agreements kısmını güncellemeyi unutuyor

ve e-mail yollayıp soruyorum şimdi beklemede kal

Enjoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ikisinide hic kullanmadim simdiye kadar hep paypal yetiyordu ama bu siralar stormpay a uye olmayi dusunebilirim. veya buradan ogrenecegiz bakalim hangisi daha iyi.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
stormpay i pek tercih etmeyin bence. Hem transfer ücretleri yüksek hemde çek yollamada sorun olabiliyor..

Y

YaraMaZzz

Misafir
tahminim ve faq kısmı doğruymuş arkadaşlar mail çoktan gelmiş ve bu karışıklıktan dolayı özür diliyorlar

rahatlıkla Türkiye'ye ödeme yaptığından emin olabilirsiniz !

strompay'in hizmeti gayet güzel ve fiyatlarda da öyle göza batacak bir farklılık yok buyrun karşılaştırın:

http://www.stormpay.com/stormpay/user/about_us.php?v=f

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside&countries=ROW

ben stormpay'le işlem yaptım ama paypal'le yapmadım çünkü gereksiz yere yoruyor insanı paypal ve stormpap en az %95 daha pratik ve paypal gibi e-gold'dan stormpay'den önce gelmiş yerleşmiş böyle köklü bir kuruluş daha Türkiye'ye ödeme yapamıyorsa

Ben stormpay derim ve iki üç kuruş fazla varsa görmem bile

Sizi bilemem arkadaşlar ama benim oyum stormpay'den yana

Bu arada moneybooker'a noluyor anlamıyorum güzel bir sistemleri var ama kimse onlarla pek çalışmıyor gibi yani kullanışlı değil

Ben tekrar strompay diyorum kafa ve gönül rahatlığıyla

T

tikkyboy

Misafir
ya iyi de şimdi üye olayım dedim ama "turkey" yok ki ya da gözlerim mi görmüyor 12 saattir bil. başında olduğum için aralıksız!

Y

YaraMaZzz

Misafir
tikkyboy haklısın onlara yeniden sordum register kısmında türkiye yazmıyor dedim benim üye profilimde yazıyor turkey diye bu nasıl oldu onu da anlayamadım ama belki register yaparken ülke kutusunu boş bırakmış ve sonra eklemiş olabilirim.

neyse ikinci mailime gelen cevapta tekrar user agreements'ı öne sürdüler ve beni şaşkınlığa uğrattılar yalnız bu yardım masası görevlileri baya çok galiba birinin dediğini diğerinin dediği tutmuyor

ben de birininkini forwardlayıp birininkini dosya halinde yolladım bakalım karşılaştırsınlar ve bu karışıklıktan kurtulalım nolacak çok merak ediyorum

ve bütün arkadaşlardan önemle rica ediyorum;

lütfen doğru davranıp şu nijeryaymış tazmanyaymış olumsuz davranışlarımızla bu afedersiniz b...tan ülkelerle aynı kefeye koydurmayalım kendimizi adamlar zaten azıcık bir hatamızı yakalamak için pusuya yatmışlar

yani pakistan nere türkiye nere

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5