İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

E-postaların Yüzde 95'inden Fazlası Hurda

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir araştırmaya göre, tüm dünyada dolaşan e-postaların yüzde 95'inden fazlasını hurda postalar oluşturuyor.

Tüm dünyadaki e-postaların izlendiği araştırmaya göre, e-postaların yüzde 95'inden fazlasını hurda (junk mail), istenmeyen (spam mail), hata mesajları ve virüsler oluşturuyor.

Dolaşımda olan elektronik postaların sadece yüzde 4'ü gibi son derece küçük bir bölümü, gerçekten amaca yönelik ve iletişim amaçlı içerikten oluşuyor.

Yüzde 99'u virüslü

Hurda postaların büyük bir çoğunluğu virüslü PC'lerden kaynaklanıyor. İncelenen bilgisayarların yüzde 99'unda spam ya da virüs programlar bulunuyor.

Güvenlik firması Return Path'e göre, sürekli olarak istenmeyen e-postalar gönderen bu bilgisayarların belleklerinde yaklaşık 20 milyon e-posta adresi bulunuyor.

Kaynak ABD

İstenmeyen ya da hurda posta yayma konusunda ilk sırayı yüzde 23.2 ile ABD alıyor. Bunun, geniş bantın yaygınlaşması ve PC'lerin indirme işlemleri için sürekli açık bırakılmasından kaynaklandığı sanılıyor.

ABD'nin ardından ikinci sırada, internete getirdiği yasaklar konusunda srekli olarak eleştirilen Çin geliyor. Çin'in istenmeyen postalara katkısı yüzde 20 oranında.

Çin'de internet kullanımı Batı'daki kadar yaygın olmasa da, nüfus yoğunluğu sayıyı artırıyor. 1.5 milyar nüfuslu Çin'de 123 milyon kişi internet kullanıyor, bunların yarısı da geniş banta sahip.

ABD ve Çin'den sonra ise yüzde 7.5 ile Güney Kore, yüzde 5.2 ile Fransa, yüzde 4.8 ile İspanya ve yüzde 1.8 ile İngiltere geliyor.

CNN TÜRK

http://www.haberturk.com/newengine.php?haberturk=haber&@=238532

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğrudur. (bkz: kendimden biliyorum)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bana hic gelmiyor. Spam klasorunde birikiyor. Cogu foruma filan da artik @ harfini degistirmeden aynen yaziyorum

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Bana hic gelmiyor. Spam klasorunde birikiyor. Cogu foruma filan da artik @ harfini degistirmeden aynen yaziyorum
Bende de spam klasörüne birikiyor ama günde en az 50 tane geliyor.Zaten spamci forumların birisine üye olursanız yandınız.Adresiniz elden ele dolaşıyor.Artık forumlara üye olurken kullanmadığım adresi yazıyorum yoksa uğraşılacak gibi değil :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ben gmaili hiç kullanmıyorum desem yeridir ama buna rağmen günde en az 150 spam geliyor..hiçte rahat değil...posta önlemiyorki her geleni alıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi