İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

E-ticaret ve fatura ?

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorum ilk etapta,

Site belli bir aşamaya gelene kadar şirket olmadan satış yapabilirmiyim?

Fatura kesemeyeğime göre, satın aldığım yerden yolladığım faturalarıda alıcıya gönderirsem aradaki fiyat farkı ortaya çıkacak, ne yapabilirim?

Yada LLC (http://en.wikipedia.org/wiki/Limited_liability_company) olarak off-shore şirket kursam (daha az masraflı, Türkiye ile muhattap değilsin sanrm) ilerisi için başım ağrımadan devam edebilirmiyim?

Garantiye giren, elektronik cihaz vb. satmyacağım, kozmetik ürünü satacağım.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Şahıs kursan aylık masfarı 250-300 lira arasında değişiyor. Eğer bu rakam sana risk geliyorsa hiç başlama derim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Şirketin nerede olduğundan çok paranın takip ettiği kanal daha önemli. Yurtdışında şirket kurabilirsin ancak Türkiye'de olduğun için kredi kartı prosesörünü o ülkeden alamayacaksındır. Havale ile satış yaparsan da, aldığın para bir süre sonra her halikarda senin banka hesabına geçeceği için denetime tabi tutulursan başın ağrır.

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şahıs kursan aylık masfarı 250-300 lira arasında değişiyor. Eğer bu rakam sana risk geliyorsa hiç başlama derim.

Şirketin nerede olduğundan çok paranın takip ettiği kanal daha önemli. Yurtdışında şirket kurabilirsin ancak Türkiye'de olduğun için kredi kartı prosesörünü o ülkeden alamayacaksındır. Havale ile satış yaparsan da, aldığın para bir süre sonra her halikarda senin banka hesabına geçeceği için denetime tabi tutulursan başın ağrır.

Dönüp dolaşıp yine bana geleceğine göre para en güzel bireysel şirket kurmak :)

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Kozmetik satışı ile kar edip+üzerine 200 tl firma masrafı çıkarabileceğine inanıyormusun?
Yanlış anlama sadece deneyimin varmı diye soruyorum ,mesela ben atıyorum parfüm alacaksam koklarım dokunurum öyle alırım .Bilmediğim bir kokuyu markasını dahi bilsem sahtemidir diye güvenip netten almam .Avon,oriflame vs gibi markalar satacaksan her köşe başında bir avon temsilcisi varken cok fazla alıcısı cıkarmı acaba :S Bence siteni kur bir müddet çalıştır satışını yap kazanıyorsan öyle firma başvurunu yap .Riske girme derim ben

T

trgy

Misafir
Şirket kurmak zorundasın satış yapabilmek için. İnternette vip üyelik satmaya benzemez. Ürünün faturasını müşteri mutlaka ister.

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kozmetik satışı ile kar edip+üzerine 200 tl firma masrafı çıkarabileceğine inanıyormusun?
Yanlış anlama sadece deneyimin varmı diye soruyorum ,mesela ben atıyorum parfüm alacaksam koklarım dokunurum öyle alırım .Bilmediğim bir kokuyu markasını dahi bilsem sahtemidir diye güvenip netten almam .Avon,oriflame vs gibi markalar satacaksan her köşe başında bir avon temsilcisi varken cok fazla alıcısı cıkarmı acaba :S Bence siteni kur bir müddet çalıştır satışını yap kazanıyorsan öyle firma başvurunu yap .Riske girme derim ben
Parfüm gibi ürünler değil hocam anladım bende böyle düşünüyorum.
Şirket kurmak zorundasın satış yapabilmek için. İnternette vip üyelik satmaya benzemez. Ürünün faturasını müşteri mutlaka ister.
teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5