İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ebay dan ürün alımı

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başlık la pek alakası yok ama ebay dan alışveriş hakkında birşey sorucam
şimdi oradan bir gözlük aldım gümrükten sorunsuz geçti. elektronik eşyalarda problem oluyor galiba ..vergi gibi.. mesela oradan 700 dolara aldığımız bir bilgisayarın ne kadar vergisi olur? bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

teşekkürler

D

duyurbeni.com

Misafir
20 ytl komisyoncular var gümrükte onlara veriyosun rüşvet yani. eger vermezsen bilgisayarı alaayabilirsin bile.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl oluyor?hangi gümrüğe geliyor?devlet bildiğim kadarıyla düzenlemeye gitti...

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ikinci el elektronik eşyalar geçmiyor diye biliyorum (yanlış biliyorda olabilirim sadece duyumdur)

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki 0 ürünlerin vergisi % kaç oluyor

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 Euro üstüne yüzde 15-20 vergi alıyorlar diye öğrenmiştim araştırdığımda.. Ama 100 euroya kadar sorun olmaz..

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok para demekki kaliteli mallari sokamiyoruz tr'ye napalim $ans..

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bu %15- 20 elektronik dışındaki ürünler içinde geçerli mi?

D

duyurbeni.com

Misafir
gecse bile komisyoncular var burası türkiye ver rüşveti olay bitsin.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
270$'lık play station portable hiç takılmadan geçmişti. paketle ve paketin boyutu ile ilgili olabilir.

D

duyurbeni.com

Misafir
arkadaşlar ayrıntılı bilgi almak isteyen bana ulaşabilir.

Gümrük kanununda alacagınız cihaz radyo ekipmanı iceriyorsa TRT için yüzde 8 vergi kesilir.Eger vidyo içeriyorsa yine trt için yüzde 8 vergi alınır...

bu tarz maddeler var . mp3 player alırsanız fm olmayanından alın başınız agrımasın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5