İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ebayda alışveriş.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
Arkadaşlar ebaydan alışveriş yapan varmı. Ben bir ürün almak istiyorum ama nasıl işler bilmiyorum ordan buraya nasıl gelir ?

X

Xman

Misafir
bende bilmiyorum ama zamanında forumdan biri yardımcı olmuştu eşime çok güzel bir saat getirttim hemde süper ucuza :)

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
işte bende eşim için birşey alıcam ordan buradaki fiyatı 150 lira orda 9$ :) masraf falan ne oluyor bilmiyorum nasıl gelir nasıl gider yardımcı olacak bir arkadaşımız yokmu?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orada seçenekler var zaten. Benim arkadaslarım ayakkabı alıyorlar hep, orada shipping cost çıkıyor Türkiye'ye ne kadar gelir vs. Ya da satıcıya sor ne kadara gönderirsin diye. USPS ile geliyor çoğunlukla, daha aldığı sey gelmeyen arkadasım olmadı. Reviewleri iyi oku.

X

Xman

Misafir
9 dolara saati aldık 21 dolar kargo verdik 30 dolar tuttu ama o saat hem tr de yok olsaydıda 100 ytl den aşağı olmazdı.

keskinzeka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadşlar
120 doların üstünde alışveriş yapmayın ticari amaca girer gmrükte kalır
aynı şekilde bi üründen 1 den fazlada almayın gene gumrukte kalır
http://www.iyibey.com/ buradada baya anlatmışlar incelerseniz rahat edresiiniz

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
şimdi üye oldum ve 2 tane açık arttırmaya girdim. Şimdi ürünler bende kalırsa nasıl ödeme yapıyorum ?

keskinzeka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypalla veya kredi kartı ile satıcı nasıl kabul ediyorsa paypal olanları alırsan iyi olr eğer ürünü göndermesse esneklik şansın olur

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
tamam parayı göndedim ürünü aldım diyelim kaç günde gelir TR ye _?

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
ödemeyi yaptım diyelim adam ürünü yollamadı ne olucak ? birde kargo parası ne kadar tutar ?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
ürünü yollamazsa dispute açıyorsunuz, paypal paranızı geri ödüyor yada satıcı ile çözüme gidiyorsunuz.. paypal aracı oluyor.

kargo ücreti ürünün boyutuna, ağırlığına ve kargo şirketine göre değişiyor, bunu satıcıya sorarak öğrenmeniz gerekiyor.

tavsiyem takip numarasız kargo yaptırmayın kesinlikle, ürün kaybolursa hiç bir sorumluluk almamış oluyor satıcı.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
arkadaşlar ürün bende kaldı şimdi kredi kartınla ödeme yapıcam bir sakat durum olur mu ?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bende bugün ilk kez ebay ile ürün satın aldım. Gerçekten çok ucuzdu, pazartesi günü yollucaklarmış (Hong Kong'tan). 5 dolar posta parasınıda peşin ödedim. Umarım 2 hafta içinde elime ulaşır.

DealExtreme diye bir site daha var, ordada çok ucuza çok güzel ürünler var. Burası açık arttırma değilde normal alışveriş sitesi. Hong Kong merkezli bir site. Sitenin en önemli özelliği hem fiyatlarının ucuz olması, hemde hiçbir şekilde posta ücreti ödemiyorsunuz. Bu siteden green laser pointer almıştım, 20 günde elime ulaştı.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
ödemeyi bugün yapıcam fakat kredi kartınla yapmak istemiyorum geri ödeme zor olur falan paypalda yolluyacak varmı ücretini ben geçeyim ona hem dispute çekme imkanımız olur ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
PayPal daha güvenli olur evet.
Fedex, UPS ile göndermedikçe tracking verilmiyor zaten bildiğim kadarıyla. Yani standart posta servislerinin uluslararası trackingleri olamaz çünkü el değiştiriyor gümrüklerde.
Bir de nasıl elektronik şeyler alıyorsunuz kapıya kadar garip. Ben beslenme ürünü için bile Davutpaşa'da gümrük merkezine gittim İstanbul'da. Adamlar kutuyu açıp bu ne filan diye bile baktılar yani.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi