İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

EFT ile Adsense ödemesi (Resimlerle anlattım)

romsage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu adımlara dikkat edin

Elektronik Fon Transferi nedir?

Elektronik Fon Transferi (EFT), ödeme işlemini hızlandırmak ve basitleştirmek için AdSense kazançlarınızın doğrudan banka hesabınıza yerel para birimi olarak ödenmesidir. EFT, ödeme adresi desteklenen 20 ülkeden herhangi birinde bulunan yayıncılara yapılabilmektedir.

EFT ödemesi için kayıt olmak istiyorsanız:

1. www.google.com/adsense sayfasından AdSense hesabınıza girin.
2. Hesabım sekmesini tıklayın
3. Ödeme Ayrıntıları başlığının yanındaki düzenle bağlantısını tıklayın
4. Elektronik Fon Transferi bölümünde Yeni bir banka hesabı ekleyin radyo düğmesini seçin
5. Devam et düğmesini tıklayın
6. Gerekli banka hesabı bilgilerini girin. Hesap sayfanızda gerekli bilgiler yer almaktadır - emin değilseniz, lütfen bu bilgileri edinmek için bankanızla temas kurun. Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın
7. Bu durumda, belirttiğiniz banka hesabına küçük bir test ödemesi gönderme işlemini başlatacağız. Banka hesabınızı 4-10 gün sonra 'Google'veya 'BFS'den gelecek bir ödeme için kontrol edin.

Test ödemesini aldıktan sonra:

1. Hesabım sekmesini tıklayın
2. Ödeme Ayrıntıları bölümünde Bu hesabı doğrula düğmesini tıklayın
3. Verilen kutuya banka hesabınıza geçen test ödemesinin miktarını girin
4. Sonraki düğmesini tıklayın. Test ödemesi doğrulama miktarınızı doğru bir şekilde girdikten sonra, banka hesabınız onaylanır ve otomatik olarak ödeme türünüz haline gelir.

Ödeme türünüz olarak EFT'yi seçmeniz halinde, seçiminizi ayın 15'inden sonra yaptıysanız bir sonraki ödeme döngüsünde ödemenizi bu şekilde alacağınızı garanti edemiyoruz. Örneğin, Mart ayı kazançlarınızın EFT ile hesabınıza aktarılmasını garanti altına almanız için, söz konusu işlemleri Nisan ayının 15'inden önce tamamlamanız gerekmektedir.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim girdiğim hesap Garantiydi
Garantinin Banka EFT kodu : 62
444 0 333 den görüştüğümde bana başını sıfırla tamamlamanın iyi olacağını belirtiler.

normalde EFT ile ödemeler yine yurt içindeki bir banka hesabından olması gerekiyormuş (banka görevlisinin dediği)

Swift no ise yurtdışında yurt içine para gönderimlerinde kullanılan kodttur.
yani IBAN numarası yurtdışıyla para alıp göndermelerde kullanılan 11 haneli rakam
bizim adsense EFT için gireceğimiz banka kodu 4 haneli (Google türkiyede bir aracıyla anlaştığı ve paraları o anlaştığı kişi aracılığıyla göndereceği için) Swift ve IBAN no ile olayın alakası yok

Forumda banka kodları diye verilen kodların swift kodu olma ihtimali çok büyük çünkü banka kodu alanı 4 basamaklı.

N

NoDRaC

Misafir
arkadaşlar eft ödeme alabilmek için gene 100 dolar limitinimi aşmamız gerekiyor...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar EFT hesabına gelen var mı?
Geçenlerde birşey dikkatimi çekmişti
Adwords de kredi kartı değilde Banka havalesi ile ödeme seçeneğiyle ödeme yapılmak istenince Garanti bankasından bir hesap çıkıyordu.
Google bu hesap direk bize ait olmayıp anlaşmalı olduğumuz yerel bir firmaya ait olabilir diye de genel uyarı yazmıştı.

Ben bu nedenle adsense EFT yapılacak hesap olarak garanti den bir hesap girdim Diğer bankalardan giren arkadaşlar ne kadar sürede EFT (doğrulama için gönderilen parayı) aldıklarını belirtirlerse şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5