İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Eğitim-Destek!

annotto3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar abilerim, ablalarım... Öncelikle konuyu doğru yere açtım mı emin değilim, eğer hatalıysam bunun için özür dilerim diyerek konuya dalmak istiyorum;

Gerçekten şu sıralar yardıma oldukça çok ihtiyacım var. Lise son sınıf öğrencisiyim. Sınav dönemi geldi çattı. Yıllardır araştırıyorum ben kimim, ne yeteneğim var ne olacağım? Bir hedef belirlemeye çalıştım hep. Ancak her defasında başarısızlıkla sonuçlandım kendi içimde. Görsel yeteneğimin var olduğunu söylemişlerdir hep ve uzun yıllardır klasik programlarla cebelleştim. Freelance işler yaptım. 3Ds Max, Adobe Ps & Muse & Dreamweaver gibi programlarda orta düzey kullanıcıyım.

Konunun özetine gelmek istiyorum;
Bu yıl lise hayatımın son senesi. Orta düzey başarılı, seviyeli saygılı bir öğrenciyim. En azından hakkımda böyle diyor öğretmenlerim ve çevrem. Ancak geleceğe dair eğitim hayatında planı olmayan birisiyim. Çünkü burası Türkiye! Kimse yardım etmiyor. Ben 3D animatör, karakter rigleme vesaire sizin de işin ehli olduğunuz konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Ancak bunun eğitimi yok mudur? Benim için eğitim şart değil. Yani eğitim derken bahsettiğim şey; "bizim oğlanda şu şu üniversitenin şu şu bölümünde okuyor" diyen ailenin gözüne girmek ve toplumun etkisini ört pas edebilmek için. Biliyorum tasarım sektöründe üniversite eğitimi yok. Ben hiç duymadım bu güne kadar. Ya da en azından 4 yılda sana öğretilen 2 programı sen evde tek başına 5 ayda bin kat daha fazla öğrenebiliyorsun ve bir iş teklifi için uğraşırken sana diplomanı veya hangi üniversiteden mezun olduğunu sorduklarını hiç görmedim, duymadım. Kendini ne kadar geliştirirsen bu sektörde, portfolyonu ve referanslarını ne kadar iyi hazırlamış derlemişsen o kadar başarılısın demektir. Ama ailem ve çevremle çelişiyorum. Ben şu bilgisayar denilen aletin başında oturup saatlerce çizim yapmaktan zevk alıyorum! Ancak herkes buna karşı çıkıyor. Benden bir diploman olsun garanti bir işin olsun hayatını kurabil istiyorlar. Ben sevmediğim işi yapmak istemiyorum veya yapmayacağım bir meslek için sırf diploma için üniversite okumak istemiyorum. Benimle lütfen geleceğimi planlamamda tavsiyeler, öğütler eleştiriler aklınızdan ne gelip geçiyorsa hepsini paylaşmanızı istiyorum.

Teşekkür ederim, Gökhan KARAGÖZ.
[email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5