İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ek$iSözlük vS Fatih Altaylı (Haberturk)

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Fatih Altaylı hakkında yazılan yorumlardan sonra fatih altaylı köşesinde ekşisözlük hakkında bir yazı yazmıştı..

Ekşi sözlük avukatları da bugün fatih altaylının köşesinden bir tekzip yazısı yayınlattılar.. Sonu nereye varacak bilmiyorum ama bu kavgayı yakından takip ediyorum :]

Fatih altaylının bugünkü yazısı : http://www.haberturk.com/yazarlar/521189-karanlik-maskelerin-arkasindan-cikacaksiniz

Ve ekşisözlük'te halen fatih altaylı yazıları dönmekte..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Birşey demek istiyorum ama Fatih Altaylı'nın neden bu işin peşinde olduğunu merak ediyorum bence tamamen reklam kokan hareketler ..
Fatih Altaylı hakkında bir dünya yazılmış çizilmiş şeyler var ...
Bende bu konuyu takip ediyorum ve tamamen Ekşi Sözlüğün reklamı olduğunu düşünüyorum ..
Ekşi sözlüğün reklama ihtiyacı varmı ??
Herkesin reklama ihtiyacı vardır yeterki reklam olsun ...

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Birşey demek istiyorum ama Fatih Altaylı'nın neden bu işin peşinde olduğunu merak ediyorum bence tamamen reklam kokan hareketler ..
Fatih Altaylı hakkında bir dünya yazılmış çizilmiş şeyler var ...
Bende bu konuyu takip ediyorum ve tamamen Ekşi Sözlüğün reklamı olduğunu düşünüyorum ..
Ekşi sözlüğün reklama ihtiyacı varmı ??
Herkesin reklama ihtiyacı vardır yeterki reklam olsun ...

benimde aklıma gelmedi değil böyle bişey..
çünkü az önce haberturk sitesine baktım ekşisözlükle ilgili bi kaç iyi habere denk geldim.. ve yeni haberler bunlar.

Ee siz zannediyor musunuz genel yayın yönetmeni fatih altaylıyla tartışmaya giren bir sitenin veya grubun haberturkte yayınlanacagını?

Ben zannetmiyorum :p

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
benimde aklıma gelmedi değil böyle bişey..
çünkü az önce haberturk sitesine baktım ekşisözlükle ilgili bi kaç iyi habere denk geldim.. ve yeni haberler bunlar.

Ee siz zannediyor musunuz genel yayın yönetmeni fatih altaylıyla tartışmaya giren bir sitenin veya grubun haberturkte yayınlanacagını?

Ben zannetmiyorum :p

Ah be kardeşim ben sana birşey daha söyleyeyimmi bence evlilik bile kokuyor bu iş Ekşinin HT ye satılması ortaklığı vs. gibi ...

Neyse biz işlerimize bakalım inşaAllah ... =))

T

trgy

Misafir
ekşisözlük kendi kendini bitirmek istiyor. çok fazla şeylere burunlarını sokmaya başladılar. sitelerindeki onca yazıdan mutlaka açık bulunup üstüne gidilebileceğini tahmin etmiyorlar sanırım.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
ekşisözlük kendi kendini bitirmek istiyor. çok fazla şeylere burunlarını sokmaya başladılar. sitelerindeki onca yazıdan mutlaka açık bulunup üstüne gidilebileceğini tahmin etmiyorlar sanırım.

Benimde dikkatimi çeken bu . Sürüsüyle kişiye hakaret içeren yazı var.Bi araştırmada ekşiyi mağlup edebilirler diye düşünüyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ekşininin kurucusunun söyleyişilerini dinlerseniz.Tamamen yasal zeminde gerekli önlemler alınarak bu işi yaptıklarını görüceksiniz...

T

trgy

Misafir
Ekşininin kurucusunun söyleyişilerini dinlerseniz.Tamamen yasal zeminde gerekli önlemler alınarak bu işi yaptıklarını görüceksiniz...

Kusura bakmayın ama sürüsüyle hakaret içeren bir yerde yasal bir zemin aranamaz. 1 kişi 2 kişi mahkemeye verse birşey olmaz elbette ama güçlü birisi verirse başları belaya girer. Her ne olursa olsun arkasında medya olan bir kişiye bulaşmamak gerektiğini savunmuşumdur her zaman.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Altaylının ardında medya olsa nolur olmasa ne olur, çürük bir zihniyet. Elbet doğaya karışacaktır..

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ekşi daha önce mahkemeye çok verildi fakat gerekli yazılar vs. kaldırılarak kapatma gibi durumlar ortadan kaldırıldı.

Genelde abartanların yazıları ''**** girebilir'' sebebiyle siliniyor zaten görüldüğünde, ispiklendiğinde.

Rahatsız olduğum konular olsada yazmaktanda, okumaktanda keyif alıyorum sözlükte.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Sözlüğü seviyorum.
Aklıma takılan ne olursa orada birşeyler bulabileceğimi biliyorum.
İstenirse zamanda yolculuk imkanı veriyor.
2000 li yılların başında ülkede neler olmuş hemen hatırlatmaya başlıyor.

Fatih Altaylı bence bu işten vaz geçmeli yokuşa sürdükçe kaybeder karizma eriyip gider.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Ekşiye birşey olmaz, daha hakaret ediyor ekşi yazarlarına gerçi onlarda ifade özgürlüğünü savunuyor Fatih Altaylı da özgürce yazıp çiziyor bakalım nereye gidecek.

Bu arada NTV de google sorunu konuşuluyor Can Dündar ile

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Kusura bakmayın ama sürüsüyle hakaret içeren bir yerde yasal bir zemin aranamaz. 1 kişi 2 kişi mahkemeye verse birşey olmaz elbette ama güçlü birisi verirse başları belaya girer. Her ne olursa olsun arkasında medya olan bir kişiye bulaşmamak gerektiğini savunmuşumdur her zaman.

Hakaretler üyeler tarafından çıktığı için site sahibini şikayet gelene kadar bağlamaz.Gördüğüm kadarıyla birçok önlem alınmış durumda ve hızlı bir şekilde müdahale ediliyor.

Burda forumda sistemli bir şekilde 4-5 kişi modlar yokken hakaret edip ekran görüntülerini alsa aynı mantıkta suçlu olunası gerekir .Ayrıca internet kanunu zayıf bir ülkede yaşıyoruz :)

T

trgy

Misafir
Hakaretler üyeler tarafından çıktığı için site sahibini şikayet gelene kadar bağlamaz.Gördüğüm kadarıyla birçok önlem alınmış durumda ve hızlı bir şekilde müdahale ediliyor.

Burda forumda sistemli bir şekilde 4-5 kişi modlar yokken hakaret edip ekran görüntülerini alsa aynı mantıkta suçlu olunası gerekir .Ayrıca internet kanunu zayıf bir ülkede yaşıyoruz :)

Forumtr'nin kapanışını sor istersen anlatayım. Hatta 1. ağızdan söylesin Ozan abi. :)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Kolay kolay büyük bir sorun olmadığı sürece ekşisözlük kapanmaz kapatılmaz ! fakat yazarların başı belaya girebilir ( onuda ciddi uğraşırlarsa )

Öyle mp3 sitesini kapatmaya benzemez yani herşeyini kurgulamışlar bende takılıyorum zaman buldukça sistemlerine hayranım sistem demiyelim daha doğrusu yönetim biçimine, yazarlar çok dikkatli yanlış birşey oldumu direk onlar zaten müdahale ediyor bu durumda tehlikeli mesaj anında düzenleniyor v.s Yani Fatih Altaylı ya bu kapatma işini yâr edebileceklerini sanmıyorum .

T

trgy

Misafir
Ben kapanır kapanmaz demiyorum ama yine de fazla bulaşmamak gerek olduğuna inanıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5